20
Борис Бекер е фан на Ник Кирјос

Борис Бекер е фан на Ник Кирјос

пред 3 месеци - Top Sport - Спорт

Прославениот германски тенисер Борис Бекер истакнал дека е голе навивач на Ник Кирјос и дека очекува Австралиецот да оставри добар резултат на престојниот Гренд слем во Мелбурн.

Надал  Ако не си мотивиран за Мелбурн  не го сакаш тенисот

Надал: Ако не си мотивиран за Мелбурн, не го сакаш тенисот

пред 3 месеци - Top Sport - Спорт

Рафаел Надал вели дека за него е невозможно да биде повеќе мотивиран за првиот гренд слем од сезоната, кој почнува во понеделник во Мелбурн, и покрај големиот број на трофеи во кариерата.

Надал со  банана  магија го збуни легендарниот Хјуит  Ѓоковиќ се фаќаше за глава

Надал со „банана“ магија го збуни легендарниот Хјуит, Ѓоковиќ се фаќаше за глава

пред 3 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се само дел од ѕвездите кои се натпреваруваат на егзибицискиот турнир во Мелбурн кој е интересно...

Бекер  Федерер е прв фаворит за освојување на Австралија Опен

Бекер: Федерер е прв фаворит за освојување на Австралија Опен

пред 3 месеци - Канал 5 - Тенис

- Доколку некој пред една година изјавеше дека Рафаел Надал и Роже Федерер ќе се вратат во тенискиот врв, никој немаше да му поверува.

Времеплов
x