20
Горд сум што Лино Червар беше дел од македонскиот ракомет

Горд сум што Лино Червар беше дел од македонскиот ракомет

пред 3 месеци - Репортер - Сцена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во изјава за хрватскиот портал „24 сата“ имаше само пофални...

Вујо го советува Червар

Вујо го советува Червар

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

EvropСелекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, има совет за колегата од Хрватска Лино Червар како да го надополни хендикепот кој на Хрватите им се деси по повредата на Домагој Дувњак.

ПОТВРДЕНО  Дувњак во аут  до крајот на турнирот

ПОТВРДЕНО: Дувњак во аут, до крајот на турнирот

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Домагој Дувњак нема да може да продолжи со настапите за „коцкастите". Иако во прв момнт се чинеше дека повредата не е од...

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Домагој Дувњак, капитенот на ракометната репрезентација на Хрватска, го заврши настапот на Европското првенство, потврдија од Ракометниот сојуз на Хрватска.

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Хрватите долго ги чекаа резултатите од магнетната резонанца направени по вчерашната повреда на Домагој Дувњак, а на крајот е потврдена непосакуваната дијагноза за домаќините на Европското ракометно првенство.

ЕП ракомет 2018  Дувњак се повреди  неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Хрватска синоќа го доби дербито со Србија (32:22), но најверојатно до крајот на Европското првенство го загуби Домагој Дувњак.

ЕП ракомет 2018  Дувњак се повреди  неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога. - Го повреди листот на десниот мускул.

Червар за повредата на Дувњак  Сакавме да го замениме  ама

Червар за повредата на Дувњак: Сакавме да го замениме, ама…

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Хрватска имаше позитивен старт на Европското првенство на кое се тие домаќини, но дуелот со Србија за нив донесе и една лоша веста-тоа е повредата на нивниот капитен и најдобар играч Домагој Дувњак.

Червар  Загрижен сум за Дувњак

Червар: Загрижен сум за Дувњак…

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Хрватска стигна до првите бодови на Европското првенство, но голем проблем за селекторот Лино Червар може да биде повредата на Домагој Дувњак кој не можеше да го заврши натпреварот.

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот  Никогаш нема да заборавиме што направи

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот: Никогаш нема да заборавиме што направи!

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Лино Червар пред само два дена излезе со доста провокативна изјава во јавноста алудирајќи на тоа дека Македонија немала да...

Времеплов
x