20
Брисел и Вашингтон координирано го забрзуваат процесот на интеграција на Западен Балкан во ЕУ и НАТО

Брисел и Вашингтон координирано го забрзуваат процесот на интеграција на Западен Балкан во ЕУ и НАТО

пред 2 месеци - Сител - Балкан

Embedded video for Брисел и Вашингтон координирано го забрзуваат процесот на интеграција на Западен Балкан во ЕУ и НАТО Сакаме стабилен и просперитетен Балкан, ова е пораката која деновиве  доаѓа од челните луѓе на Европската Унија.

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

пред 2 месеци - Сител - Балкан

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени  дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на Тронови  иако нема змејови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

пред 2 месеци - Вечер - Балкан

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови" (Game of Thrones).

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

пред 2 месеци - Алфа - Балкан

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата Игра на тронови

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

пред 2 месеци - Вечер - Балкан

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“, само како што рече, без змејови.

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на Тронови  иако нема змејови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

пред 2 месеци - Весник - Балкан

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови" (Game of Thrones).

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

пред 2 месеци - +Инфо - Свет

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Туск Историјата на Балканот е како Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е како „Игра на тронови“

пред 2 месеци - DW - Свет

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск синоќа предупреди од задкулисни политички игри на Западниот Балкан, говорејќи...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

пред 2 месеци - 24 вести - Свет

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“. „Историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијата „Игра на тронови“, иако без змејови“, нагласи Доналд Туск, во Софија.

Туск го поддржа приоритетот на Бугарското претседателство за проширување на ЕУ кон Балканот

Туск го поддржа приоритетот на Бугарското претседателство за проширување на ЕУ кон Балканот

пред 2 месеци - Нова ТВ - Свет

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера во Бугарија на церемонијата по повод бугарското претседавање со ЕУ, испрати порака дека земјите од Западен Балкан заслужуваат стабилност и просперитет, а улогата на ЕУ е да го оствари тоа.

Туск Историјата на Балканот е како Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е како „Игра на тронови“

пред 2 месеци - Либертас - Македонија

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск синоќа предупреди од задкулисни политички игри на Западниот Балкан, говорејќи...

Доналд Туск Балканот е подраматичен од Game of Thrones

Доналд Туск: Балканот е подраматичен од „Game of Thrones“

пред 2 месеци - Кајгана - Балкан

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната ТВ-серија „Game of Thrones“.

Времеплов
x