20
Убави Македонки ја окупираа загрепската Арена

Убави Македонки ја окупираа загрепската „Арена“

пред 2 месеци - Пулс 24 - Ракомет

Иако Македонија вечерва ја однесе победата против Словенија, на трибините може да кажеме дека беше еднакво, барем што се однесува до вистинските навивачи.

Феноменално видео од атмосферата во Арена

Феноменално видео од атмосферата во „Арена“

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Едноставно синоќа беше гордост да се биде Македонец во Загреб

Хрватите воодушевени од македонската убавина на трибините и од атмосферата која ја направи Фалангата

Хрватите воодушевени од македонската убавина на трибините и од атмосферата која ја направи „Фалангата“

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Секој сака да има гости како што тоа се македонските навивачи во Загреб Македонија како да играше на домашен терен во Загреб против Словенија, бидејќи неколку илјади навивачи обоени во црвена и жолта боја, направија атмосфера за памтење.

Словенци меѓу Фалангата во Загреб

Словенци меѓу „Фалангата“ во Загреб

пред 2 месеци - Вечер - Спорт

Двајца ентузијастички настроени навивачи на Словенија го минаа натпреварот во Загреб против Македонија навивајќи веднаш зад клупата на Раул Гонзалес.

Само за Македонија нека се вејат знамиња победнички  Фалангата од дијаспората се мобилизираше

Само за Македонија нека се вејат знамиња победнички: „Фалангата“ од дијаспората се мобилизираше

пред 2 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Вечерва во загребска „Арена“  македонската машка ракометна репрезентација во 19,30 часот против Словенија го има првиот настап на Европското првенство (ЕП) во Хрватска.

 ФАЛАНГАТА ОД ДИЈАСПОРАТА СЕ МОБИЛИЗИРАШЕ Автобусите од Македонија ги тресат на граница

,,ФАЛАНГАТА“ ОД ДИЈАСПОРАТА СЕ МОБИЛИЗИРАШЕ: Автобусите од Македонија ги тресат на граница

пред 2 месеци - Infomax - Македонија

Македонската ракометна репрезентација се очекува да има голема поддршка на првиот натпревар на Европското првенство против Словенија кој стартува од 19:30 часот и се игра во загрепска „Арена“, објави порталот Спортклуб.

 Фалангата го живна Загреб Пазете се доаѓаат опасните Македонци

„Фалангата“ го живна Загреб: Пазете се доаѓаат опасните Македонци

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Фановите на македонската репрезентација денеска ги има во мал број, но затоа утре се очекува Арената Загреб да биде обоена во „црвено-жолто“.

 Фалангата мора да биде подготвена Словенците најавуваат 10 000 навивачи против Македонија

„Фалангата“ мора да биде подготвена: Словенците најавуваат 10.000 навивачи против Македонија

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Дуелот меѓу Македонија и Словенија се игра утревечер во Загреб, во рамките од првото коло на Европското ракометно првенство...

Времеплов
x