20
Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

пред 3 месеци - Весник - Свет

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил.

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

пред 3 месеци - 24 вести - Свет

Лажен аларм за опасност од ракетен напад предизвика синоќа паника меѓу жителите на Хавајските Острови. Засега не е целосно...

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

пред 3 месеци - Вечер - Свет

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил.

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

пред 3 месеци - Макфакс - Свет

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил.

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

пред 3 месеци - Популарно - Македонија

Лажна тревога за балистички проектили што се приближуваат ги преплаши жителите на Хаваи, објавија светските новински агенции.

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

пред 3 месеци - Канал 77 - Свет

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил.

Лажен аларм за напад на Хаваи предизвика паника

Лажен аларм за напад на Хаваи предизвика паника

пред 3 месеци - Нова ТВ - Свет

Жителите на Хаваи биле разбудени од застрашувачки пораки кои ги добиле на нивните мобилни телефони, во кои пишува дека кон островот се приближуваат балистички проектили.

 Ким лансираше ракета  ова не е вежба    паника поради лажна тревога во Хаваи

„Ким лансираше ракета, ова не е вежба“ - паника поради лажна тревога во Хаваи

пред 3 месеци - Прес 24 - Свет

На Хаваи завладеа вистинска паника откако луѓето ширум островот добија порака за предупредување за ракетен напад. Повеќе...

Времеплов
x