20
ЕП   Хрватска 2018  Вујовиќ  Ако е ова судење  јас ја менувам професија

ЕП - Хрватска 2018: Вујовиќ: Ако е ова судење, јас ја менувам професија

пред 2 месеци - Сител - Ракомет

По поразот од Македонија на стартот од шампионатот во Хрватска, селекторот на Словенија Веселин Вујовиќ на прес конференцијата истакна: - Честитки за Македонија за победата.

Вујовиќ се жали на судењето  но ја честита победата на Македонија

Вујовиќ се жали на судењето, но ја честита победата на Македонија

пред 2 месеци - Популарно - Спорт

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, беше фрустриран од судењето по поразот од Македонија во 1.коло на Европското првенство „Арена Загреб“.

Вујовиќ се жали на судењето  но ја честита победата на Македонија

Вујовиќ се жали на судењето, но ја честита победата на Македонија

пред 2 месеци - Канал 5 - Македонија

- Им го честитам успехот на македонскиот национален тим. Немам приговор на играта на моите избраници. Заклучив дека по 45 години не ги знам правилата на ракометот.

Времеплов
x