20
Тепачка на кошаркарски натпревар меѓу Шкупи и Пелистер

Тепачка на кошаркарски натпревар меѓу „Шкупи“ и „Пелистер“

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Во текот на вчерашниот ден на кошаркарски натпревар одржан во Скопје дошло до физичка пресметка меѓу играчите на кошаркарскиот клуб „Пелистер“ од Битола и навивачите на клубот „Шкупи“ од Скопје.

Тепачка на кошаркарски натпревар меѓу Шкупи и Пелистер

Тепачка на кошаркарски натпревар меѓу „Шкупи“ и „Пелистер“

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Во текот на вчерашниот ден на кошаркарски натпревар одржан во Скопје дошло до физичка пресметка меѓу играчите на кошаркарскиот клуб „Пелистер“ од Битола и навивачите на клубот „Шкупи“ од Скопје.

Имало и петта четвртина во Чаир

Имало и „петта четвртина" во Чаир

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

МВР информира дека по средбата Шкупи – Пелистер, се случил голем инцидент, во кој се повредени неколку кошаркари на КК Пелистер, како и двајца полицајци.

Голема тепачка во Чаир на спортски меч Повредени играчи навивачи и полицајци

Голема тепачка во Чаир на спортски меч: Повредени играчи, навивачи и полицајци

пред 3 месеци - Прес 24 - Хроника

Во 19 часот и 20 минути во Скопје, во спортската сала „Шабан Трстена“  во која се одржувал кошаркарски натпревар меѓу кошаркарскиот...

ГОЛЕМА ТЕПАЧКА ВО ЧАИР Навивачи на Шкупи нападнале навивачи и играчи на Пелистер

ГОЛЕМА ТЕПАЧКА ВО ЧАИР: Навивачи на „Шкупи“ нападнале навивачи и играчи на „Пелистер“

пред 3 месеци - Infomax - Хроника

На 13.01.2018 година во 19,20 часот, во Скопје, во спортската сала „Шабан Трстена“ во која се одржувал кошаркарски натпревар...

Голема тепачка во Чаир на спортски меч

Голема тепачка во Чаир на спортски меч

пред 3 месеци - Лидер - Без катеторија

На 13.01.2018 година во 19,20 часот, во Скопје, во спортската сала „Шабан Трстена“ во која се одржувал кошаркарски натпревар...

Задрани застанаа го прекинаа мечот за да го одбранат Торнадо

Задрани застанаа, го прекинаа мечот, за да го одбранат “Торнадо“

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Откако видоа дека нивните симпатизери почнаа „битка“ со полицијата, на сред натпревар, кошаркарите на Задар се качија на трибините за да ја смират запалената ситуација.

Времеплов
x