20
ЕХФ тера сеир со Ацо Јоновски

ЕХФ тера сеир со Ацо Јоновски

пред 2 месеци - Top Sport - Ракомет

Според нивните и желбите на нацијата ракометарите со победа го започнаа настапот на Европското првенство во Хрватска. Македонија синоќа во Загреб, во Ц-групата, во исцрпувачки меч славеше над Словенија 25:24 (11:11).

Една ситуација со посебен коментар  ЕХФ си  игра  со Јоновски

Една ситуација со посебен коментар: ЕХФ си „игра“ со Јоновски

пред 2 месеци - Дерби - Ракомет

Средбата меѓу Македонија и Словенија донесе многу голема борба, возбудувања, драма која за среќа заврши на посакуван начин за нас за одличен старт на Европското првенство.

Времеплов
x