20
Поминал 7 000 километри само за да го види Кире Лазаров

Поминал 7.000 километри само за да го види Кире Лазаров

пред 2 месеци - Прес 24 - Спорт

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија.

Од Торонто до Загреб за да го види Кире Лазаров

Од Торонто до Загреб за да го види Кире Лазаров

пред 2 месеци - Репортер - Живот

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија.

Поминале 7 000 км само за да го видат Кире Лазаров

Поминале 7.000 км само за да го видат Кире Лазаров!

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

ФОТО: Петр Стојановски Не само од цела Европа, туку Македонци од цел свет имаше синоќа во „Арена“ во Загреб, да ги бодрат македонските ракометари до победа над Словенија.

 ФОТО СТОРИЈА   Фалангата  беше во топ форма  но една девојка ги освои симпатиите на Лазаров

(ФОТО СТОРИЈА) „Фалангата“ беше во топ-форма, но една девојка ги освои симпатиите на Лазаров!

пред 2 месеци - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“, Александар Табаковски Капитенот на македонската ракометна селекција, Кирил Лазаров, им ја посвети победата...

Времеплов
x