20
Кривична за 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Кривична за 21-годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

пред 2 месеци - Весник - Македонија

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.

Приведен крадец од Скопје

Приведен крадец од Скопје

пред 2 месеци - Канал 5 - Македонија

МВР соопшти дека против наведеното лице има основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“, казниво по член 236 од Кривичниот законик на РМ, со што се стекнал со противправна имотна корист од 364.

Кривична за 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Кривична за 21-годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

пред 2 месеци - A1on - Македонија

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.

Кривична за 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Кривична за 21-годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

пред 2 месеци - Вечер - Скопје

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.

Кривична за разбојник кој ограбувал продавници во Скопје

Кривична за разбојник кој ограбувал продавници во Скопје

пред 2 месеци - Макфакс - Без катеторија

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против скопјанецот А.Б. (21) поради сомнение дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ при што се стекнал со противправна имотна корист од 364.

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

Приведен 21 годишен скопјанец осомничен за тешки кражби

пред 2 месеци - Сител - Македонија

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.

Скопјанец крадел во продавници во трговскиот центар Бисер во Аеродром

Скопјанец крадел во продавници во трговскиот центар Бисер во Аеродром

пред 2 месеци - +Инфо - Македонија

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.

Скопјанец крадел во продавници во трговскиот центар Бисер во Аеродром

Скопјанец крадел во продавници во трговскиот центар Бисер во Аеродром

пред 2 месеци - Либертас - Македонија

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето А.

Времеплов
x