20
Вардар го пробува Охеда од Аргентина

Вардар го пробува Охеда од Аргентина

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Станува збор за офанзивен играч од средниот ред кој има 23 години Лукас Нахуел Охеда, 23-годишен фудбалер и поранешен член на Ривер Плата, е дел од Вардар во моментов, и тренира со „црвено-црните“.

Вардар тестира Аргентинец кој бил дел од Ривер Плата

Вардар тестира Аргентинец кој бил дел од Ривер Плата

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар ги започна подготовките за вториот дел од сезоната, а на тренинзите кои клубот ги одработува во Хиподром има едно ново име-тоа е аргентинскиот интернационалец Лукас Нахуел Охеда.

Вардар го пробува Аргентинецот Охеда

Вардар го пробува Аргентинецот Охеда

пред 2 месеци - Sportmedia - Фудбал

Охеда игра на позицијата офанзивен играч за врска, а бил дел од Ривер Плејт, кој што му е последен клуб пред да дојде на „тестови" во „црвено-црните".

Времеплов
x