20
Лазаров до Талески и ГОЛЛЛ

Лазаров до Талески и ГОЛЛЛ...

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Акцијата што заврши со гол на Филип Талески, постигнат во последната секунда од првото полувреме, е избрана за најубава на вчерашнатаа средба Македонија – Словенија.

ЕХФ ја одбра најубавата акција од средбата Македонија   Словенија

ЕХФ ја одбра најубавата акција од средбата Македонија – Словенија

пред 2 месеци - РК Металург - Ракомет

Акцијата што заврши со гол на Филип Талески, постигнат во последната секунда од првото полувреме, е избрана за најубава на вчерашнатаа средба Македонија – Словенија.

Талески откри каква порака добиле играчите од Раул на полувремето

Талески откри каква порака добиле играчите од Раул на полувремето

пред 2 месеци - Дерби - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација на најдобар и најпосакуван можен начин го започна Европското првенство во Хрватска,...

ЕХФ ја избра најдобрата акција на Македонија вечерва

ЕХФ ја избра најдобрата акција на Македонија вечерва

пред 2 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Според ЕХФ, левиот бек на македонската репрезентација, Филип Талески со погодокот во последната секунда од првото полувреме, ја имаше најдобрата акција на натпреварот против Словенија.

Времеплов
x