20
Авион излета од пистата во северна Турција

Авион излета од пистата во северна Турција

пред 2 месеци - Сител - Балкан

За влакно е избегната трагедија во Турција откако авион се излизга од пистата и за малку ќе завршеше во морето. Во него имало 162 патници и членови на екипажот.

Турски патнички авион излетал од пистата и завршил во провалија над Црното Море

Турски патнички авион излетал од пистата и завршил во провалија над Црното Море

пред 2 месеци - Весник - Балкан

Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми.

Турски патнички авион излетал од пистата и завршил во провалија над Црното Море

Турски патнички авион излетал од пистата и завршил во провалија над Црното Море

пред 2 месеци - Вечер - Балкан

Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми.

Турски патнички авион излетал од пистата и завршил во провалија над Црното Море

Турски патнички авион излетал од пистата и завршил во провалија над Црното Море

пред 2 месеци - Макфакс - Балкан

Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми.

Авион излета од пистата во северна Турција

Авион излета од пистата во северна Турција

пред 2 месеци - Бриф - Свет

Авион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на Турција.

Избегната трагедија  Aвион со 162 патници за малку ќе завршеше во море

Избегната трагедија: Aвион со 162 патници за малку ќе завршеше во море

пред 2 месеци - A1on - Балкан

Авион со 162 патници се излизга на пистата при слетувањето на аеродромот во Трабзон и се запре во калива провалија на неколку метри од морето.

Драма во Турција  Авион се излизга од пистата  162 патници ќе завршеа во море

Драма во Турција: Авион се излизга од пистата, 162 патници ќе завршеа во море

пред 2 месеци - Прес 24 - Свет

За влакно е избегната трагедија во Турција откако авион се излизга од пистата и за малку ќе завршеше во морето. Во него имало 162 патници и членови на екипажот.

Авион излета од пистата во северна Турција

Авион излета од пистата во северна Турција

пред 2 месеци - Алфа - Балкан

Aвион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на Турција.

Турски патнички авион излетал од писта и завршил во провалија над Црно Море

Турски патнички авион излетал од писта и завршил во провалија над Црно Море

пред 2 месеци - Кајгана - Свет

Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми.

Авион излета од пистата во северна Турција

Авион излета од пистата во северна Турција

пред 2 месеци - Либертас - Свет

Авион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на Турција.

Времеплов
x