20
Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос информираат грчки медиуми

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, информираат грчки медиуми

пред 2 месеци - Весник - Македонија

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во...

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос информираат грчки медиуми

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, информираат грчки медиуми

пред 2 месеци - Вечер - Македонија

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во...

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос информираат грчки медиуми

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, информираат грчки медиуми

пред 2 месеци - Макфакс - Македонија

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во...

Грчки медиуми Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос

Грчки медиуми: Заев и Ципрас на 24. јануари ќе имаат средба во Давос

пред 2 месеци - A1on - Македонија

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во...

Грчки медиум Заев и Ципрас ќе се сретнат на 24 јануари во Давос

Грчки медиум: Заев и Ципрас ќе се сретнат на 24. јануари во Давос

пред 2 месеци - Сител - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23. до 26. јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, македонскиот и грчкиот премиер – Зоран Заев и Алексис Ципрас, ќе одржат билатерална средба, тврди онлајн изданието на грчкиот весник Real.

Грчки медиуми На 24 јануари средба Заев  Ципрас

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас

пред 2 месеци - Прес 24 - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Кон крајот на месецот средба Заев-Ципрас?

пред 2 месеци - ТВ Нова - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиум Заев и Ципрас ќе се сретнат на 24 јануари во Давос

Грчки медиум: Заев и Ципрас ќе се сретнат на 24. јануари во Давос

пред 2 месеци - Бриф - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиуми На 24 јануари средба Заев  Ципрас во Давос

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас во Давос

пред 2 месеци - Канал 5 - Македонија

Според информациите на новинарот, јавува дописникот на МИА од Атина, освен премиерите, во Давос ќе бидат и шефовите на дипломатиите на двете земји.

Грчки медиуми На 24 јануари средба Заев  Ципрас во Давос

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас во Давос

пред 2 месеци - +Инфо - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиуми На 24 јануари средба Заев  Ципрас во Давос

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас во Давос

пред 2 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиуми На 24 јануари средба Заев  Ципрас во Давос

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев – Ципрас во Давос

пред 2 месеци - Нова ТВ - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос според грчки медиуми

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, според грчки медиуми

пред 2 месеци - Кајгана - Македонија

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во...

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев – Ципрас во Давос

пред 2 месеци - Либертас - Македонија

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Заев ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос

Заев ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос

пред 2 месеци - Вечер - Економија

Премиерот Зоран Заев, со владина делегација на 25-ти и 26-ти јануари, ќе учествува на Светскиот економски форум кој годинава...

Заев ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос

Заев ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос

пред 2 месеци - +Инфо - Македонија

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев на 25 и 26 јануари ќе учествува на Светскиот економски форум кој ќе се одржува во Давос, Швајцарија, соопшти прес-службата на Владата.

Времеплов
x