20
Специјалната реакција на Мурињо по феноменалниот гол на Валенсија против Стоук

Специјалната реакција на Мурињо по феноменалниот гол на Валенсија против Стоук

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот стратег имаше мошне интересна реакција по голот на својот фудбалер. Манчестер јунајтед синоќа беше убедлив во победата на домашен терен од 3-0 против Стоук во редовното коло од Премиерлигата.

Мајсторијата на Валенсија во победата на Манчестер јунајтед против Стоук

Мајсторијата на Валенсија во победата на Манчестер јунајтед против Стоук

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Искусниот офанзивец на одличен начин му донесе почетно водство на својот тим. Синоќа Манчестер јунајтед славеше пред своја...

Мурињо  Јунајтед станува тим на Погба

Мурињо: Јунајтед станува тим на Погба

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Манчестер јунајтед се менуваат за да му ја „погодат“ играта на Пол Погба, вели менаџерот на тимот Жозе Мурињо по импресивниот меч на Французинот против Стоук, кога асистираше за два гола при 3:0 победата.

Валенсија и Марсијал со два еврогола ја најавија победата на Јунајтед  Лукаку ја потврди

Валенсија и Марсијал со два еврогола ја најавија победата на Јунајтед, Лукаку ја потврди

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед рутинирано си ја заврши својата работа во последниот меч од 23-то коло во англиската Премиер лига, победувајќи го раздрманиот Стоук без  никакви проблеми и со голема леснотија на „Олд Трафорд“.

Времеплов
x