20
Родители си ги врзале децата со ланци и ги криеле во подрум

Родители си ги врзале децата со ланци и ги криеле во подрум

пред еден месец - Репортер - Живот

Полицијата во американската држава Калифорнија открила 12 браќа и сестри, на старост од две до 29 години, кои родителите ги држеле затворени и врзани со ланци во подрум.

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани и гладни во куќа во Калифорнија

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани и гладни во куќа во Калифорнија

пред еден месец - еМАГАЗИН - Свет

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес.

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

пред еден месец - 24 вести - Свет

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, на 100 километри источно од Лос Анџелес.

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

пред еден месец - Бриф - Свет

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес.

Родители држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

Родители држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

пред еден месец - Вечер - Свет

Полицијата во Калифорнија пронајаде 13 лица, на возраст од 2 до 29 години, заробени во куќа, а некои од нив биле врзани со синџири за кревет, пренесуваат американските медиуми.

Родители држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

Родители држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

пред еден месец - Макфакс - Свет

Полицијата во Калифорнија пронајаде 13 лица, на возраст од 2 до 29 години, заробени во куќа, а некои од нив биле врзани со синџири за кревет, пренесуваат американските медиуми.

13 изгладнети браќа и сестри ја молеле полицијата за храна  откако нивните родители ги оковале за креветите

13 изгладнети браќа и сестри ја молеле полицијата за храна, откако нивните родители ги оковале за креветите

пред еден месец - Мотика - Забава

Браќата и сестрите кои биле оковани за своите кревети во семејниот дом ја молеле полицијата за храна откако биле спасени по храброто бегство на 17-годишната сестра.

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

пред еден месец - +Инфо - Свет

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес.

Куќа на хоророт - 13 деца држени во синџири и окови во Калифорнија

пред еден месец - Канал 5 - Свет

57-годишниот Дејвид Ален Турпин и 49-годишната Луиз Ана Турпин се уапсени, откако нивната 17-годишна ќерка успеала да побегне и случајот да го пријави во полиција.

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

пред еден месец - Канал 77 - Хроника

Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и животот на децата, соопшти локалната полиција. Тринаесет...

Родители ги чувале децата заробени во окови и синџири

Родители ги чувале децата заробени во окови и синџири

пред еден месец - Кајгана - Свет

Полицијата во Калифорнија уапси брачна двојка откако доби дојава дека ги чувале нивните 13 деца заробени во семејната куќа, оковани во синџири.

Второродените деца се попроблематични  а еве и зошто

Второродените деца се попроблематични, а еве и зошто

пред еден месец - 365 - Без катеторија

22 Споделувања Share Tweet Во вечната борба меѓу помладите и постарите браќа и сестри, постарите ја имаат интелигенцијата и „искуството“ на своја страна.

Времеплов
x