20
 Воините  повторно подобри од Кливленд

„Воините“ повторно подобри од Кливленд

пред еден месец - Сител - Кошарка

Дуелот на минатогодишните финалисти Голден Стејт и Кливленд по втор пат сезонава му припадна на шампионот во НБА лигата, тимот на Вориорс.

Леброн не може сам  ГСВ победија во Охајо

Леброн не може сам, ГСВ победија во Охајо

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс победија во Охајо, во големото дерби во НБА лигата. Вориорс славеа над Кливленд Кавалирс 118:108.

Времеплов
x