20
Петковски во Скопје или Академија Пандев

Петковски во Скопје или Академија Пандев

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Младинскиот репрезентативец заминува од Вардар и има опција да се пресели на Автокоманда или Струмица. Петар Петковски заминува од Вардар.

Унгарски Видеотон добива македонска свежа крв во името на   вардаровецот  Николов

Унгарски Видеотон добива македонска свежа крв во името на ,,вардаровецот” Николов

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Вардарци се упатија кон подготвителната база во Анталија, Турција и тоа што беа шпекулации за заминувањето од Вардар на македонскиот репрезентативец Бобан Николов, во изминатиот период, се потврди.

Шампионот кон Анталија без Николов и без Муслиу

Шампионот кон Анталија без Николов и без Муслиу

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Двајцата фудбалери само го потврдуваат своето заминување од таборот на „црвено-црните“ Шампионот утринава замина на подготовки во Анталија.

Експедицијата за Анталија без Николов и Муслиу

Експедицијата за Анталија без Николов и Муслиу

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Двајцата фудбалери само го потврдуваат своето заминување од таборот на „црвено-црните" Шампионот утринава замина на подготовки во Анталија.

Николов веќе е во Видеотон

Николов веќе е во Видеотон

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Играчот од средниот ред на завршни преговори со унгарскиот тим. На денешниот тренинг го немаше и Висар Муслиу кој што исто така е на излезна врата Бобан Николов 99% е веќе играч на унгарски Видеотон.

Паника во Вардар за Висар Муслиу

Паника во Вардар за Висар Муслиу

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Стоперот има неколку понуди од Унгарија и од Кипар Трансферот на Бобан Николов во Видеотон се очекува да добие реализација во текот на следните неколку часа.

Бобан Николов е нов играч на Видеотон

Бобан Николов е нов играч на Видеотон!

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Во следните неколку часа, играчот од средниот ред ќе биде официјално промовиран во унгарскиот тим Бобан Николов заминува од Вардар и ќе го носи дресот на унгарски Видеотон.

Вардар останува без репрезентативецот  Николов е нов играч на Видеотон

Вардар останува без репрезентативецот, Николов е нов играч на Видеотон

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Во следните неколку часа, играчот од средниот ред на Вардар ќе биде официјално промовиран во унгарскиот тим, открива „Македонски спорт“.

Времеплов
x