20
Лукаку го навести трансферот на Санчез во Манчестер јунајтед

Лукаку го навести трансферот на Санчез во Манчестер јунајтед?

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Белгиецот ги зачуди фановите со својата објава на социјалните мрежи. Алексис Санчез на големо се споменува како нов фудбалер...

Мурињо ја коментираше опцијата Мхитарјан да биде дел од договорот со Арсенал за Санчез

Мурињо ја коментираше опцијата Мхитарјан да биде дел од договорот со Арсенал за Санчез

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Ерменскиот репрезентативец се споменува како варијанта која Манчестер јунајтед би ја искористил за трансфер на Алексис Санчез.

Трет клуб влезе во завршна трка за потписот на Алексис Мурињо за првпат се огласи посочи какви се шансите на Јунајтед

Трет клуб влезе во завршна трка за потписот на Алексис, Мурињо за првпат се огласи посочи какви се шансите на Јунајтед!

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед изминатава вечер го победи Стоук со 3:0, а веднаш по завршувањето на овој натпревар, англиските таблоиди...

На Гвардиола му дојде преку глава Сити се откажа од Санчес

На Гвардиола му дојде преку глава: Сити се откажа од Санчес

пред еден месец - Фаланга - Спорт

Манчестер Сити се повлече од трката за трансфер на чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчес.. Како што објави ББЦ, клубот...

Латино сапуница сега Конте сака да го украде Алексис Санчез од Жозе Мурињо

Латино сапуница, сега Конте сака да го украде Алексис Санчез од Жозе Мурињо

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Нов пресврт во трансферот на Алексис Санчез, медиумите од „Островото“ пишуваат дека Челси во последен момент се приклучува...

Мурињо ги надитри сите Одеднаш на Олд Трафорд пристигнува пеколен тандем

Мурињо ги надитри сите: Одеднаш, на „Олд Трафорд“ пристигнува пеколен тандем!

пред еден месец - Бркај работа - Фудбал

Екипата на Манчестер Јунајтед е многу блиску до тандем засилувања откако уште еден играч го потврди трансферот. Фудбалерот на ПСЖ, Лукас Моура, потврди дека е блиску до заминување од „Паркот на принцовите“.

Санчез веќе си го одбрал бројот во Јунајтед но Гвардиола не се откажува и свика итен состанок со лидерите на Сити

Санчез веќе си го одбрал бројот во Јунајтед, но Гвардиола не се откажува и свика итен состанок со лидерите на Сити

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Алексис Санчез е се поблиску до преселба на Олд Трафорд, Чилеанецот наводно веќе го одбрал легендарниот дрес со број 7, но...

Пресврт во случајот со Санчез Чилеанецот близу до трансфер во Манчестер јунајтед

Пресврт во случајот со Санчез, Чилеанецот близу до трансфер во Манчестер јунајтед?

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Манчестер Сити крена раце од преговорите со офанзивецот на Арсенал. Алексис Санчез е на чекор до трансфер во Манчестер јунајтед, откако шефот на стручниот штаб на Сити, Пеп Гвардиола се откажал од трката за потписот на Чилеанецот.

Опасен ултиматум за Санчез од Манчестер јунајтед  Земи или остави 350 илјади фунти неделно

Опасен ултиматум за Санчез од Манчестер јунајтед - Земи, или остави 350 илјади фунти неделно

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Алексис Санчез е еден од фудбалерите што може да биде ѕвезда на зимскиот преоден рок, а речиси сигурно ќе си замине од Арсенал.

Мурињо Само во еден случај ќе се активираме во јануарскиот преоден рок

Мурињо: Само во еден случај ќе се активираме во јануарскиот преоден рок

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Пред две недели Жозе Мурињо тврдеше дека нема да има нови играчи на „Олд Трафорд“ во јануарскиот преоден рок, но изгледа дека тренерот на Манчестер Јунајтед сега има малку поинаков став.

Арсенал падна во Бурнемаут Санчез не беше во тимот

Арсенал „падна“ во Бурнемаут, Санчез не беше во тимот

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Со Алексис Санчез надвор од составот, пред сè поверојатниот трансфер во Манчестер јунајтед, Арсенал загуби на гостувањето кај Бурнемаут со 2:1 за да останат на шестото место, со пет поени разлика од местото кое води во Лигата на шампионите.

Санчез не е во составот на Арсенал трансфер на повидок

Санчез не е во составот на Арсенал, трансфер на повидок?

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Арсен Венгер не го повика Алексис Санчез за натпреварот од Премиер лигата против Бурнемут денеска, а англиските медиуми сметаат дека не се работи за повреда туку за подготовка на неговиот трансфер во некоја од двете екипи од Манчестер.

Времеплов
x