20
Најстудено утрово во Пожаране од утревечер нагло заладување

Најстудено утрово во Пожаране, од утревечер нагло заладување

пред еден месец - Сител - Македонија

Најниска температура од минус два степена утрово е измерена во Пожаране. Еден степен под нулата во Ѓуриште и Маврово, нула во Битола, Берово, Лазарополе, Крива Паланка и Крушево.

Утрово кочан ладно доаѓа постуден бран  каде има најмногу снег

Утрово кочан ладно, доаѓа постуден бран - каде има најмногу снег

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Најниска температура од минус два степена утрово е измерена во Пожаране. Еден степен под нулата во Ѓуриште и Маврово, нула во Битола, Берово, Лазарополе, Крива Паланка и Крушево.

Променливо облачно и ветровито време

Променливо облачно и ветровито време

пред еден месец - Весник - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајните западни делови со врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од уравата за хидрометеоролошки работи.

Променливо облачно и ветровито време

Променливо облачно и ветровито време

пред еден месец - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајните западни делови со врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од уравата за хидрометеоролошки работи.

Најстудено утрово во Пожаране од утревечер нагло заладување

Најстудено утрово во Пожаране, од утревечер нагло заладување

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Во поголем дел од земјава утринските температури се над нулата: 1 степен во Тополчани, Виница, Тетово, Штип, Прилеп, два...

Променливо облачно и ветровито време

Променливо облачно и ветровито време

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајните западни делови со врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од уравата за хидрометеоролошки работи.

Денес променливо облачно и ветровито време

Денес променливо облачно и ветровито време

пред еден месец - Денар - Економија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајните западни делови со врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од уравата за хидрометеоролошки работи.

Променливо облачно и ветровито време

Променливо облачно и ветровито време

пред еден месец - A1on - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајните западни делови со врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од уравата за хидрометеоролошки работи.

Студен бран пред продолжениот викенд

Студен бран пред продолжениот викенд

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег.

Студ и снег од утре

Студ и снег од утре

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег.

Oд утре попладне врнежи и заладување

Oд утре попладне врнежи и заладување

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег.

Зимата ни го носи најтешкото  студен бран пред продолжениот викенд

Зимата ни го носи најтешкото - студен бран пред продолжениот викенд

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег.

Влажен бран се спушта над Македонија  доаѓа и снегот

Влажен бран се спушта над Македонија - доаѓа и снегот

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето тмурно, студено и врнежливо. Во крајните западни делови ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Во останатите делови преку денот ќе има сончеви периоди.

Интензивен влажен бран се спушта над Македонија  доаѓа и снегот

Интензивен влажен бран се спушта над Македонија - доаѓа и снегот

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето тмурно, студено и врнежливо. Во крајните западни делови ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Во останатите делови преку денот ќе има сончеви периоди.

Променливо облачно од утре попладне врнежи и заладување

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег.

Променливо облачно од утре попладне врнежи и заладување

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.  Температурата ќе се движи од два до 14 степени. Во Скопје ќе биде облачно со сончеви периоди.

Денеска променливо облачно од утре попладне врнежи и заладување

Денеска променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

пред еден месец - Либертас - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег.

Променливо облачно од утре попладне врнежи и заладување

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

пред еден месец - Лидер - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег.

Допрва доаѓа најтешкото од зимата  временска за наредните денови

Допрва доаѓа „најтешкото" од зимата - временска за наредните денови

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето утре тмурно, студено и врнежливо. Во крајните западни делови ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Временска прогноза за цела недела

Временска прогноза за цела недела

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Какво  време не очекува до крајот на неделата? ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ: Облачно со локални врнежи претежно од снег, главно со слаб интензитет.

Зимата подготвува нов удар  временска прогноза за цела недела

Зимата подготвува нов удар - временска прогноза за цела недела

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ: Облачно со локални врнежи претежно од снег, главно со слаб интензитет. Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот од земјава, каде се очекува формирање или зголемување на снежната покривка.

Зимата доаѓа во Македонија Следи снег и температури под нулата

Зимата доаѓа во Македонија: Следи снег и температури под нулата

пред еден месец - MK News - Македонија

Времето ќе биде облачно со локални врнежи, претежно од снег, главно со слаб интензитет. Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот од државата, каде се очекува формирање или зголемување на снежната покривка.

Зимата доаѓа во Македонија Следи снег и температури под нулата

Зимата доаѓа во Македонија: Следи снег и температури под нулата

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето ќе биде облачно со локални врнежи, претежно од снег, главно со слаб интензитет. Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот од државата, каде се очекува формирање или зголемување на снежната покривка.

Македонија под бела покривка  снег во неколку градови

Македонија под бела покривка - снег во неколку градови

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Слаб снег кој не се задржува на коловозот има кај Крива Паланка, Страцин, Гостивар, на планинските превои Пресека и Смојмирово,...

Вистинска зима Доаѓа снег и температури длабоко под нулата

Вистинска зима: Доаѓа снег и температури длабоко под нулата

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето ќе биде облачно со локални врнежи, претежно од снег, главно со слаб интензитет. Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот од државата, каде се очекува формирање или зголемување на снежната покривка.

Македонија осамна под снежна покривка еве каде наврна најмногу снег

Македонија осамна под снежна покривка, еве каде наврна најмногу снег

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Облачно со локални претежно слаби врнежи од снег, главно во западните и крајните источни делови од земјава. Во Скопје има појава на слаб локален дожд.

Неделна временска прогноза

Неделна временска прогноза

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Во Македонија денеска времето ќе биде облачно со локални врнежи претежно од снег, главно со слаб интензитет. Повеќе врнежи ќе има во планинските региони на северозападот и истокот на земјата, каде што се очекува и зголемена снежна покривка.

Дождливо и постудено во наредните денови

Дождливо и постудено во наредните денови

пред еден месец - Денар - Економија

Поради спуштање на студен воздух од север, ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места.

Облачно со врнежи од слаб снег

Облачно со врнежи од слаб снег

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Облачно со локални претежно слаби врнежи од снег, главно во западните и крајните источни делови од земјава, ќе биде времето денеска.

Облачно со слаби врнежи од снег

Облачно со слаби врнежи од снег

пред еден месец - A1on - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, во западните и крајните источни делови. Температурата ќе се движи од 0 до 6 степени.

Времеплов
x