20
Што се случуваше во хаотичниот финиш меѓу Словенија и Германија

Што се случуваше во хаотичниот финиш меѓу Словенија и Германија

пред еден месец - Off.net.mk - Ракомет

Додека со нетрпение одбројувавме во минути да стартува втората битка на Македонија на ЕП, на другиот дуел од кој не засегаше резултатот, се играше “трето полувреме“ на кое Вујо се претвори во голман.

Вујовиќ Спортот го водат дебили

Вујовиќ: Спортот го водат дебили

пред еден месец - Сител - Ракомет

По драматичнот меч во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските судии...

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Многу полемики предизвика одлуката на судиите да досудат пенал за Германија на крајот од дуелот со Словенија одигран вчеравечер во Загреб по кои Германците се спасија од пораз (видео 10:28 минута).

Причината зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

Причината зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

пред еден месец - еМАГАЗИН - Спорт

Многу полемики предизвика одлуката на судиите да досудат пенал за Германија на крајот од дуелот со Словенија одигран вчеравечер во Загреб по кои Германците се спасија од пораз (видео 10:28 минута).

Вујовиќ образложи зошто застана на голот по шокантната одлука на судиите

Вујовиќ образложи зошто застана на голот по шокантната одлука на судиите

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Веселин Вујовиќ не можеше да поверува што гледа откако судиите одлучи да и ја одземат победата на Словенија по проверувањето...

Словенците вложиле жалба до ЕХФ за спорниот момент во ремито со Германија

Словенците вложиле жалба до ЕХФ за спорниот момент во ремито со Германија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Словенечката ракометна репрезентација има само еден бод по два одиграни натпревари на ЕП во Хрватска, а денеска остана без победата откако литванската судиска двојка реши да ја прегледа снимката од завршните секунди на дуелот со Германија.

 Виновни се новите правила

„Виновни“ се новите правила

пред еден месец - Сител - Ракомет

Вистинска драма досега невидена на меч од Европско првенство се случуваше вечерва на натпреварот меѓу Германија и Словенија во рамки на групата каде се наоѓа и Македонија.

Ова на никого не му беше јасно но еве ја грешката на Благотиншек која ги уништи Словенците

Ова на никого не му беше јасно, но еве ја грешката на Благотиншек која ги уништи Словенците!

пред еден месец - Сител - Ракомет

На првиот натпревар од второто коло во групат Ц, каде што настапува и македонската репрезентација, Словенија и Германија одиграа меч со драматичен финиш.

Зошто судиите досудија пенал против Словенија по завршувањето на натпреварот

Зошто судиите досудија пенал против Словенија по завршувањето на натпреварот?

пред еден месец - A1on - Ракомет

Во неверојатната завршница на натпреварот помеѓу Словенија и Германија, кој заврши со резултат 25:25, Словенците постигнаа погодок на седум секунди пред крајот и започнаа со прослава на победата, пред судиите да одлучат да ги прегледаат снимките.

ЕП РАКОМЕТ 2018 Вујовиќ распали по ЕХФ

ЕП РАКОМЕТ 2018: Вујовиќ распали по ЕХФ

пред еден месец - Популарно - Спорт

По драматичнот натпревар во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските...

Моментот кој не се забележа во преносот Ова е причината за досудениот пенал за Германија

Моментот кој не се забележа во преносот: Ова е причината за досудениот пенал за Германија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Многу контроверзи предизвика одлуката на судиите на натпреварот меѓу Словенија и Германија да досудат пенал по истекот на времето, со што овозможија Германците да израмнат преку реализацијата на Рајхман.

Вујовиќ Не знам со што го заслуживме ова

Вујовиќ: Не знам со што го заслуживме ова!

пред еден месец - Репортер - Живот

Словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ во знак на протест застана на голот на Словенија откако судиите решија во драматична завршница да им доделат пенал на Германците и реми 25:25.

Вујовиќ ЕХФ ја водат дебили

Вујовиќ: ЕХФ ја водат дебили

пред еден месец - A1on - Ракомет

Селектроот на Словенија, Веселин Вујовиќ по драматичниот финиш во кој Словенија остана без победа во дуелот против Германија, распали по судиите и Европската ракометна федерација (ЕХФ).

Вујовиќ распали по ЕХФ

Вујовиќ распали по ЕХФ

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

На прес-конференцијата по натпреварот, разлутениот Вујовиќ не бираше зборови, па челниците од ЕХФ ги нарече „дебили“. - Не знам што се случи, не ги знам правилата.

Вујовиќ распали по ЕХФ Спортот го водат дебили

Вујовиќ распали по ЕХФ: Спортот го водат дебили

пред еден месец - +Инфо - Спорт

По драматичнот натпревар во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските...

Словенија и Германија ремизираа под чудни околности

Словенија и Германија ремизираа под чудни околности

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Мечот заврши во контроверзни околности, откако Пол Друкс на десетина секунди пред крајот израмни на 24:24 во кој Германија играше без голман, Словенија изведе ткн „брз центар“ и Блаж Јанц погоди за 25:24 со истекот на времето.

Вујовиќ Не знам со што го заслуживме ова

Вујовиќ: Не знам со што го заслуживме ова!

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ во знак на протест застана на голот на Словенија откако судиите решија во драматична завршница да им доделат пенал на Германците и реми 25:25.

Германија со пенал спаси глава за реми со Словенија

Германија со пенал спаси „глава“ за реми со Словенија

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Рајхман успешно реализираше седмерец за 25:25, откако судиите со користење на видео технологијата утврдија дека Благотиншек...

 Вујо мајсторе повторно пука по судиите

„Вујо мајсторе“ повторно „пука“ по судиите!

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

*Селекторот на Словенија по трилер завршницата од дуелот со Германија кој заврши 25:25, повторно имаше коментар за судењето Веселин Вујовиќ повторно е во елемент.

Вујо сакаше да го брани пеналот на Германците Не направив јас циркуз туку судиите

Вујо сакаше да го брани пеналот на Германците: Не направив јас циркуз, туку судиите

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Повеќе од 10 минути траеше дилемата на литванските судии што да досудат во последните секунди на мечот меѓу Германија и Словенија.

Вујовиќ Ако имаше правда ќе имавме четири бода а не само еден

Вујовиќ: Ако имаше правда, ќе имавме четири бода, а не само еден

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Ракометот е спорт во кој само судиите и делегатот ги знаат правилата“, констатираше популарниот Вујо Од Загреб, Марија Ковачева и Трајан Маневски Нов меч на Словенија и ново разочарување.

Вујовиќ Никој не знаеше што се случува судиите направија панаѓур

Вујовиќ: Никој не знаеше што се случува, судиите направија панаѓур

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“, Александар Табаковски Словенија половина минута ја прославуваше победата над Германија, но судиската...

Каква драма Словенците останаа со бод Германија ги слави судиите

Каква драма: Словенците останаа со бод, Германија ги слави судиите

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Наместо лесна победа против Германија, Веселин Вујовиќ и неговите избраници на крајот мораа да се задоволат со реми против Германија (25-25).

Словенија ја сопре германската машина по драмата во Загреб

Словенија ја сопре „германската машина“ по драмата во Загреб

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Словенија во драматична завршница успеа да ги совлада актуелните шампиони Германија со 25:24 за да ја „искомплицира“ работата во нашата група на Европското првенство во Хрватска.

Драма на натпреварот Словенија Германија Актуелниот првак по судиско прегледување стигна до реми

Драма на натпреварот Словенија-Германија: Актуелниот првак по судиско прегледување стигна до реми

пред еден месец - A1on - Ракомет

На првиот натпревар од второто коло во групат Ц, каде што настапува и македонската репрезентација, Словенија и Германија одиграа меч со драматичен финиш.

Прва ракометна ВАР драма Словенија остана без победа на контроверзен начин

Прва ракометна ВАР драма, Словенија остана без победа на контроверзен начин

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Победникот на натпреварот меѓу Германија и Словенија беше решен во вистинска драма во салата во Загреб, а на крајот со помош на ВАР технологијата беше потврдена победата на селекцијата на Словенија, за која ова е прв триумф на ЕП во Хрватска.

Кавтичник не може да го преболи поразот Германците нема да паѓаат како Македонците

Кавтичник не може да го преболи поразот: Германците нема да „паѓаат“ како Македонците

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Словенците се обидуваат да се концентрираат на утрешниот натпревар против Германија, но никако не може да се рехабилитираат од за нив очигледно неочекуваниот пораз од Македонија на ЕП во Хрватска.

Времеплов
x