20
Македонија на 24 јануари ќе ги дознае противниците во Лигата на нации

Македонија на 24 јануари ќе ги дознае противниците во Лигата на нации

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Новото натпреварување на УЕФА ќе се игра во термините предвидени за пријателски натпревари, а ќе учествуваат 55 репрезентации од Европа, поделени согласно коефициентот на УЕФА.

Македонија на 24 јануари ќе ги дознае противниците во Лигата на нации

Македонија на 24 јануари ќе ги дознае противниците во Лигата на нации

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација која е во групата на носители за првото издание на Лигата на нации на 24 јануари по жрепката во Нион ќе ги добие противници кои се послабо рангирани на ФИФА листата.

Времеплов
x