20
РФМ казнета со 2000 евра поради несоодветна опрема на македонските ракометари

РФМ казнета со 2000 евра поради несоодветна опрема на македонските ракометари

пред еден месец - A1on - Ракомет

Македонската ракометна федерација е казнета со 2000 евра поради тоа што македонските ракометари носеле несоодветна опрема.

ЕХФ ги казни македонските ракометари поради чорапите и долната облека

ЕХФ ги казни македонските ракометари поради чорапите и долната облека

пред еден месец - Популарно - Спорт

РФМ ќе треба да плати глоба во износ од 2000 евра на сметката на ЕХФ поради несоодветна опрема на досега одиграните натпревари на европското првенство во Загреб.

ЕХФ ја олесни Македонија за 2 000 евра

ЕХФ ја олесни Македонија за 2.000 евра

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја олесни касата на Македонската ракометна федерација за 2.000 евра. Толку казна треба да плати РФМ поради нестандардната опрема која ја носат нашите репрезентативци на Европското првенство во Хрватска.

ЕХФ парично ја казни Македонија

ЕХФ парично ја казни Македонија

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

ЕХФ денеска парично ја казни Македонија и тоа со вкупно 2000 евра. Се работи за казна добиена поради шаренилото во опремата.

Поради  гаќиците  и чорапите на ракометарите РФМ казнета со 2 000 евра

Поради „гаќиците“ и чорапите на ракометарите РФМ казнета со 2.000 евра

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Македонската ракометна федерација (РФМ) доби казна од Европската ракометна федерација (ЕХФ) поради опремата на играчите....

РФМ казнет со 2 000 евра

РФМ казнет со 2.000 евра

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Од македонските играчи „под лупа“ биле: Дејан Манасков, Мартин Велковски, Стојанче Стоилов, Кирил Лазаров, Филип Талески, Филип Кузмановски и Филип Лазаров.

РФМ казнет со 2 000 евра

РФМ казнет со 2.000 евра

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Македонската ракометна федерација (РФМ) доби казна од Европската ракометна федерација (ЕХФ) поради опремата на играчите....

ЕХВ ЈА КАЗНИ МАКЕДОНИЈА  Ракометната федерација на Македонија треба да плати глоба од 2 000 евра

ЕХВ ЈА КАЗНИ МАКЕДОНИЈА: Ракометната федерација на Македонија треба да плати глоба од 2.000 евра

пред еден месец - Infomax - Спорт

ЕХФ ја казни македонската репрезентација. Ракометната федерација на Македонија треба да плати глоба од 2.000 евра поради несоодветна опрема на ракометарите.

ЕХФ ја казни македонската репрезентација    глоба од 2 000 евра

ЕХФ ја казни македонската репрезентација - глоба од 2.000 евра

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

ЕХФ ја казни македонската репрезентација. Ракометната федерација на Македонија треба да плати глоба од 2.000 евра поради несоодветна опрема на ракометарите.

ЕХФ ја казни Македонија поради несоодветна опрема

ЕХФ ја казни Македонија поради несоодветна опрема

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Македонија успешно одговори на првите два предизвици на Европското првенство против Словенија и Црна Гора, но во тие настапи и победи ЕХФ пронајди недостатоци поради кои парично е казнета нашата федерација.

Поради  гаќиците  и чорапите на македонските ракометари РФМ казнета со 2 000 евра

Поради „гаќиците„ и чорапите на македонските ракометари РФМ казнета со 2.000 евра

пред еден месец - еМАГАЗИН - Спорт

Македонската ракометна федерација (РФМ) доби казна од Европската ракометна федерација (ЕХФ) поради опремата на играчите....

ЕХФ ја казни пола македонска репрезентација

ЕХФ ја казни пола македонска репрезентација!

пред еден месец - Лидер - Спорт

Утрово стигна информација за една бизарна одлука на ЕХФ, која за жал, не е нова и нечуена. Македонската репрезентација е казнета од ЕХФ, информираат од РФМ.

Времеплов
x