20
Детали за вечерашниот земјотрес во Охрид

Детали за вечерашниот земјотрес во Охрид

пред еден месец - Сител - Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Охрид и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вечерва на 16.

Нов земјотрес вечерва во Македонија предизвика вознемиреност кај граѓаните

Нов земјотрес вечерва во Македонија предизвика вознемиреност кај граѓаните

пред еден месец - Сител - Македонија

Во 21 часот и 22 минути вечерва земјотрес со јачина од 2,2 степени е почувствуван во Охридско. Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.

Земјотрес во Охрид

Земјотрес во Охрид

пред еден месец - Весник - Македонија

Земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван вечерва во Охрид. Земјотресот е регистриран во 21 часот и 22 минути.

Нов земјотрес вечерва во Македонија предизвика вознемиреност кај граѓаните

Нов земјотрес вечерва во Македонија предизвика вознемиреност кај граѓаните

пред еден месец - MK News - Македонија

Во 21 часот и 22 минути вечерва земјотрес со јачина од 2,2 степени е почувствуван во Охридско. Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.

Земјотрес во Охрид

Земјотрес во Охрид

пред еден месец - Вечер - Македонија

Земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван вечерва во Охрид. Земјотресот е регистриран во 21 часот и 22 минути.

Земјотрес во Охрид

Земјотрес во Охрид

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван вечерва во Охрид. Земјотресот е регистриран во 21 часот и 22 минути.

Земјотрес вечерва во Охрид

Земјотрес вечерва во Охрид

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван вечерва во Охрид. Земјотресот е регистриран во 21 часот и 22 минути.

Слаб земјотрес во Охридско

Слаб земјотрес во Охридско

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар. Деновиве земјотреси имаше и во Дојранско, но и во околината на Лозово.

Земјотрес вечерва го стресе Охрид

Земјотрес вечерва го стресе Охрид

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Вечерва во 21 часот и 22 минути земјотрес со јачина од 2,2 степени беше почувствуван во охридско. Епицентарот на земјотресот...

Слаб земјотрес почувствуван во охрдиско

Слаб земјотрес почувствуван во охрдиско

пред еден месец - A1on - Македонија

Вечерва во 21 часот и 22 минути земјотрес со јачина од 2,2 степени беше почувствуван во охридско. Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.

Силен земјотрес ја погоди Никарагва

Силен земјотрес ја погоди Никарагва

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Како што соопшти американскиот геолошки институт , епицентарот на земјотресот бил на 80 километри од градот Ривас , на длабочина од 40 километри .

Од синоќа се тресе тлото во Грција   низа потреси по силниот земјотрес

Од синоќа се тресе тлото во Грција - низа потреси по силниот земјотрес

пред еден месец - Прес 24 - Балкан

По силниот земјотрес од 4,4 степени според Рихтер, Грција не престана да се тресе. Од вчера се регистрирани повеќе потреси од 2, 3 и 4 степени според Рихтер.

Силен земјотрес во Грција   граѓаните во паника

Силен земјотрес во Грција - граѓаните во паника

пред еден месец - Сител - Балкан

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала е почувствуван во Грција. Се стресе и Атина. Земјотресот бил на длабочина од 5 км и на 24 км од Атина.

Балканот повторно се тресе  Нашиот сосед вечерва повторно погоден од силен земјотрес

Балканот повторно се тресе: Нашиот сосед вечерва повторно погоден од силен земјотрес

пред еден месец - Курир - Без катеторија

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција. Земјотресот бил почувствуван и во Атина. Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Земјотрес во Грција  се тресеше Атина

Земјотрес во Грција, се тресеше Атина

пред еден месец - Весник - Балкан

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција. Земјотресот бил почувствуван и во Атина. Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Земјотрес во Грција  се тресеше Атина

Земјотрес во Грција, се тресеше Атина

пред еден месец - Вечер - Балкан

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција. Земјотресот бил почувствуван и во Атина. Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во близина на Атина

Силен земјотрес во близина на Атина

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Земјотресот  со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала е со епицентар на 25 километри североисточно од Арина на длабочина од 5 километри .

Земјотрес во Грција  се тресеше Атина

Земјотрес во Грција, се тресеше Атина

пред еден месец - Макфакс - Балкан

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција. Земјотресот бил почувствуван и во Атина. Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес вечерва ја стресе Грција

Силен земјотрес вечерва ја стресе Грција

пред еден месец - Прес 24 - Балкан

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција. Земјотресот бил почувствуван и во Атина. Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Земјотрес ја потресе Атина

Земјотрес ја потресе Атина

пред еден месец - A1on - Балкан

Земјотрес со јачина од 4,3 степени вечерва ја потресе Грција. Земјотресот бил со епицентар на 25 километри северо-источно од Атина и на длабочина од 5 километри.

Земјотрес близу Атина  засега нема информација за причинета штета

Земјотрес близу Атина, засега нема информација за причинета штета

пред еден месец - Нова ТВ - Свет

Земјотрес со јачина од 4,3 степени вечерва ја потресе Грција. Земјотресот бил со епицентар на 25 километри северо-источно од Атина и на длабочина од 5 километри.

Времеплов
x