20
Илхеначо го постигна првиот гол доделен со ВАР технологијата во англискиот фудбал

Илхеначо го постигна првиот гол доделен со ВАР-технологијата во англискиот фудбал

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Историски гол на фудбалерот на поранешниот шампион во Премиерлигата, Лестер. Лестер се помачи за да стигне до четвртата...

Вест Хем со судни маки против Шрузбери  успешно користење на ВАР

Вест Хем со судни маки против Шрузбери, успешно користење на ВАР

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Рис Бурк со гол во 112. минута ги однесе Вест Хем во 1/16 финалето на ФА купот, откако „чеканите“ се намачија против третолигашот Шрузбери во повторениот меч.

Ихеаначо влезе во историјата на англискиот фудбал како стрелец на првиот гол со помош на ВАР

Ихеаначо влезе во историјата на англискиот фудбал како стрелец на првиот гол со помош на ВАР

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Видео технологијата првпат беше успешно употребена во англискиот фудбал на вечерашниот натпревар од ФА купот меѓу Лестер и Флитвуд Таун.

Времеплов
x