20
Лазаров Да видиме колку ни е силата

Лазаров „Да видиме колку ни е силата“

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Имаме квалитет, го знаеме тоа, свесни сме и нема потреба да се штедиме, одиме да пробаме да направиме историја“, заклучува...

Македонија ја победи и Црна Гора, утре игра против Германија

пред еден месец - Канал 5 - Забава

Последниот натрпевар од групата Ц го играат утре против Германија. Словенија, по судиските неправди разгледува можност и за напуштање на шампионатот.

Лазаров Да биде реми со Германците како во Ниш

Лазаров: Да биде реми со Германците како во Ниш

пред еден месец - Сител - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, на денешниот брифинг со новинарите во Загреб рече дека е задоволен од почетокот на шампионатот.

Талески Да одиграме меч за наша душа

Талески „Да одиграме меч за наша душа“

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Не сме фаворити, но и немаме што да загубиме. За разлика од нас на Германците и тоа како ќе им значи овој меч за да пренесат...

Лазаров Имаме старт од соништата

Лазаров: Имаме старт од соништата

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

- Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали Словенија и Црна Гора. Особено е добро што ги решивме во последните минути, а со тоа покажавме дека имаме самодоверба.

Раул Среќен сум од постигнатото со Германија максимално до крај

Раул: Среќен сум од постигнатото, со Германија максимално до крај

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

- Победивме квалитетни ривали Словенија и Црна Гора. Задоволен и среќен сум што двата дуела ги решивме во последните минути.

Лазаров Против Германија потпишуваме и нерешено

Лазаров: Против Германија потпишуваме и нерешено

пред еден месец - Денар - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, на денешниот брифинг со новинарите во Загреб рече дека е задоволен од почетокот на шампионатот.

Лазаров Потпишуваме за нерешено против Германија

Лазаров: Потпишуваме за нерешено против Германија

пред еден месец - Вечер - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров на денешниот брифинг со новинарите во Загреб рече дека е задоволен од почетокот на шампионатот.

Лазаров Потпишуваме за нерешено против Германија

Лазаров: Потпишуваме за нерешено против Германија

пред еден месец - Макфакс - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров на денешниот брифинг со новинарите во Загреб рече дека е задоволен од почетокот на шампионатот.

Лазаров Ова е старт од соништата ама цврсто стоиме на земја

Лазаров: Ова е старт од соништата, ама цврсто стоиме на земја

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Нашата сениорска ракометна репрезентација истовремено се рехабилитира по победата над Црна Гора и се подготвува за дуелот со Германија кој е на програмата утре од 18:15 часот во Загреб.

Филип Лазаров Подготвени сме за голем успех

Филип Лазаров: Подготвени сме за голем успех

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Ракометарот Филип Лазаров ѝ ја донесе победата на Македонија во првиот натпревар против Словенија, а даде и неколку клучни гола во вчерашниот натпревар против Црна Гора.

Стоилов Очекувам многу борба со Германија

Стоилов: Очекувам многу борба со Германија

пред еден месец - Вечер - Спорт

„Имаме два натпревари, две победи. Пред да дојдеме тука, рековме дека ќе одиме чекор по чекор, без еуфорија, без ветувања.

Стоилов Подготвени сме и мечот со Германија

Стоилов: Подготвени сме и мечот со Германија

пред еден месец - Макфакс - Спорт

„Два меча две победи. Пред да дојдеме рековме ќе одиме чекор по чекор. Сега сме во многу добра позиција. Следи меч со Германија, која е апсолутен фаворит.

Стоилов Против Германија не очекува многу борба

Стоилов: Против Германија не очекува многу борба

пред еден месец - Денар - Спорт

„Имаме два натпревари, две победи. Пред да дојдеме тука, рековме дека ќе одиме чекор по чекор, без еуфорија, без ветувања.

Миркуловски Нема да се штедиме ќе одиме на победа и против Германија

Миркуловски: Нема да се штедиме, ќе одиме на победа и против Германија

пред еден месец - Вечер - Спорт

„Ќе одиме на победа и против фаворитот Германија“, порача ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски, по вчерашната победа...

Филип Лазаров  Сакаме историски успех

Филип Лазаров: „Сакаме историски успех“

пред еден месец - Репортер - Сцена

Ракометарот Филип Лазаров ѝ ја донесе победата на Македонија во првиот натпревар против Словенија, а даде и неколку клучни гола во вчерашниот натпревар против Црна Гора.

Миркуловски Нема да се штедиме ќе одиме на победа и против Германија

Миркуловски: Нема да се штедиме, ќе одиме на победа и против Германија

пред еден месец - Макфакс - Спорт

„Ќе одиме на победа и против фаворитот Германија“, порача ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски, по вчерашната победа...

ЕП  Хрватска 2018 Раул Германија е селекција со најмногу квалитет

ЕП - Хрватска 2018: Раул: Германија е селекција со најмногу квалитет

пред еден месец - Сител - Ракомет

Во мирна атмосфера македонските ракометари се подготвуваат за третиот дуел од групата утре ривал е Германија. Селекторот Раул Гонзалез на средбата со новинарите напомена: Победивме квалитетни ривали Словенија и Црна Гора.

Лазаров Имаме старт од соништата

Лазаров: Имаме старт од соништата

пред еден месец - Идивиди - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. - Имаме старт од соништата на едно првенство.

Миркуловски Нема да се штедиме ќе одиме на победа и против Германија

Миркуловски: Нема да се штедиме, ќе одиме на победа и против Германија

пред еден месец - Денар - Спорт

Ќе одиме на победа и против фаворитот Германија“, порача ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски, по вчерашната победа...

Раул Среќен сум од постигнатото со Германија максимално до крај Лазаров Имаме старт од соништата

Раул: Среќен сум од постигнатото, со Германија максимално до крај Лазаров: Имаме старт од соништата

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Победивме квалитетни ривали Словенија и Црна Гора. Задоволен и среќен сум што двата дуела ги решивме во последните минути.

Лазаров Имаме старт од соништата

Лазаров: Имаме старт од соништата

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. - Имаме старт од соништата на едно првенство.

Раул Среќен сум од постигнатото со Германија максимално до крај

Раул: Среќен сум од постигнатото, со Германија максимално до крај

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес на денешната прес-конференција ги искажа очекувањата за претстојниот дуел со Германија во рамките на 3.

Имаме старт од соништата цврсто стоиме на земја

Имаме старт од соништата, цврсто стоиме на земја

пред еден месец - Пулс 24 - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. – Имаме старт од соништата на едно првенство.

Стоилов Подготвени сме и за агресивните Германци

Стоилов: Подготвени сме и за агресивните Германци

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Германците негуваат агресивна игра, слични се по играта како што е Словенија Нема предавање без разлика кој е противникот.

Георгиевски Ќе се подготвиме и ќе излеземе на борба со Германците

Георгиевски: Ќе се подготвиме и ќе излеземе на борба со Германците

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Македонија утре го 18:15 часот го игра последниот меч од првата фаза и тоа против селекцијата на Германија. Во нашиот табор...

Лазаров Ова е старт од соништата но цврсто газиме на земја

Лазаров: Ова е старт од соништата, но цврсто газиме на земја

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Потпишуваме за нерешено со Германија", рече Лазаров. Капитенот Кирил Лазаров е задоволен, но знае дека уште многу има да се работи, бидејќи шампионатот е долг и уште најмалу четири меча остануваат за „црвено-жолтите“.

Раул Многу сум среќен но сега треба да се фокусираме на Германија

Раул: Многу сум среќен, но сега треба да се фокусираме на Германија

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Сакам да им честитам на играчите дадоа се од себе“, рече стратегот По двете победи над Словенија и Црна Гора, селекторот...

Стоилов Очекувам голема борба ќе дадеме се од себе па што сака нека биде

Стоилов: Очекувам голема борба, ќе дадеме се од себе, па што сака нека биде!

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Нашата репрезентација денеска „одмара“ на европскиот шампионат, но воедно и се подготвува за третиот и последен предизвик од првата фаза битката со Германија.

Миркуловски проговори за својата здравствена состојба по двата исцрпувачки меча

Миркуловски проговори за својата здравствена состојба по двата исцрпувачки меча

пред еден месец - MK News - Македонија

Филип Миркуловски во неколку наврати заврши со грч на лицето поради хроничната повреда која ја влече, а која ја обнови на...

Времеплов
x