20
Червар ја разјасни ситуацијата со Алиловиќ и го посочи клучот за лекцијата која ја добија од Шведска

Червар ја разјасни ситуацијата со Алиловиќ и го посочи клучот за лекцијата која ја добија од Шведска

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватската репрезентација влезе како голем фаворит во дуелот со Шведска по двете фуриозни победи на стартот на Европското...

Шок во Сплит Шведска го растури домаќинот Србија патува во втората фаза

Шок во Сплит: Шведска го “растури” домаќинот, Србија патува во втората фаза!

пред еден месец - Лидер - Спорт

Во последниот натпревар од групата А, домаќинот Хрватска доживеа тежок пораз од Шведска со резултат 31-35 (12-17). По овој...

Швеѓаните им приредија вистинско изненадување на Хрватите во првото полувреме Червар засега нема решение

Швеѓаните им приредија вистинско изненадување на Хрватите во првото полувреме, Червар засега нема решение

пред еден месец - Лидер - Спорт

Хрватска заминува со негатива од 5 гола разлика на полувреме. Швеѓаните буквално им приредија вистинско изнеданување на домаќините, а Лино Червар засега нема решение.

Червар го повлече Алиловиќ нов голман Пешиќ

Червар го повлече Алиловиќ, нов голман Пешиќ

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Хрватскиот селектор Лино Червар се одличи да изврши рокада на голманската позиција во пресрет на дуелот од последното коло помеѓу домашната селекција и Шведска.

Червар направи неочекувана замена во хрватскиот состав

Червар направи неочекувана замена во хрватскиот состав

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватска има максимален учинок по првите две кола во својата група на Европското ракометно првенство, но селекторот Лино Червар уште по првото коло имаше непосакуван проблем со повредата на Домагој Дувњак.

ЧЕРВАР МУ ПОРАЧА НА ШУКЕР Играјте во Сплит

ЧЕРВАР МУ ПОРАЧА НА ШУКЕР: Играјте во Сплит!

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Токму тоа е нешто фантастично како сплиќаните нè примија тука. Сега во овој град се чувствуваме дека сме сакани како и Хајдук"- изјави Червар по вториот успех со кој го потврдија учеството во следната фаза од натпреварите на ЕП.

 КОЦКАСТИТЕ НА ГОЛЕМИ МАКИ Червар пробува со Бунтиќ

„КОЦКАСТИТЕ" НА ГОЛЕМИ МАКИ: Червар „пробува" со Бунтиќ

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на „коцкастите", Лино Червар по долго двоумење за средбата со Исланд која се игра во вечерните часови во Сплит, се реши да го повика Денис Бунтиќ.

Горд сум што Лино Червар беше дел од македонскиот ракомет

Горд сум што Лино Червар беше дел од македонскиот ракомет

пред еден месец - Репортер - Сцена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во изјава за хрватскиот портал „24 сата“ имаше само пофални...

Вујо го советува Червар

Вујо го советува Червар

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

EvropСелекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, има совет за колегата од Хрватска Лино Червар како да го надополни хендикепот кој на Хрватите им се деси по повредата на Домагој Дувњак.

Времеплов
x