20
Снимен убиецот на Оливер Ивановиќ Камерите го забележале убиството во Косовска Митровица

Снимен убиецот на Оливер Ивановиќ? Камерите го забележале убиството во Косовска Митровица

пред еден месец - Сител - Балкан

Над просториите на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, демократија, правда“ во Косовска Митровица стојат две камери за видео надзор кои најверојатно го забележале моментот, кога е убиен лидерот Оливер Ивановиќ, изјави извор за српски Блиц.

Харадинај Убиството на Ивановиќ е изолиран случај но тоа не значи дека нема ризик од терористички напад

Харадинај: Убиството на Ивановиќ е изолиран случај, но тоа не значи дека нема ризик од терористички напад

пред еден месец - Весник - Балкан

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, го осуди убиството на претседателот на Граѓанската иницијатива СДП, Оливер Ивановиќ, што се случи денеска во Косово.

Харадинај Убиството на Ивановиќ е изолиран случај но тоа не значи дека нема ризик од терористички напад

Харадинај: Убиството на Ивановиќ е изолиран случај, но тоа не значи дека нема ризик од терористички напад

пред еден месец - Вечер - Балкан

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, го осуди убиството на претседателот на Граѓанската иницијатива СДП, Оливер Ивановиќ, што се случи денеска во Косово.

Харадинај Убиството на Ивановиќ е изолиран случај но тоа не значи дека нема ризик од терористички напад

Харадинај: Убиството на Ивановиќ е изолиран случај, но тоа не значи дека нема ризик од терористички напад

пред еден месец - Макфакс - Балкан

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, го осуди убиството на претседателот на Граѓанската иницијатива СДП, Оливер Ивановиќ, што се случи денеска во Косово.

Косово Истрагата за убиството на Ивановиќ е само наша

Косово: Истрагата за убиството на Ивановиќ е само наша

пред еден месец - Фаланга - Балкан

Министерот за правда на Косово, Абелард Тахири, денеска изјави дека истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ ќе ја водат само институциите на Косово, а не и претставници од Србија.

Харадинај алудира за странска вмешаност во убиството на Ивановиќ

Харадинај алудира за странска вмешаност во убиството на Ивановиќ

пред еден месец - +Инфо - Свет

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај алудира дека убиството на локалниот српски политичар Оливер Ивановиќ е резултат на „незаконско мешање во северниот дел на Косово од страна на странски институции“.

Тахири Истрагата за убиството на Ивановиќ му припаѓа само на Косово

Тахири: Истрагата за убиството на Ивановиќ му припаѓа само на Косово

пред еден месец - Весник - Балкан

Министерот за правда на Косово, Абелард Тахири, вели дека истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ, ќе ја водат само институциите на Косово.

Тахири Истрагата за убиството на Ивановиќ му припаѓа само на Косово

Тахири: Истрагата за убиството на Ивановиќ му припаѓа само на Косово

пред еден месец - Вечер - Балкан

Министерот за правда на Косово, Абелард Тахири, вели дека истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ, ќе ја водат само институциите на Косово.

Тахири Истрагата за убиството на Ивановиќ му припаѓа само на Косово

Тахири: Истрагата за убиството на Ивановиќ му припаѓа само на Косово

пред еден месец - Макфакс - Балкан

Министерот за правда на Косово, Абелард Тахири, вели дека истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ, ќе ја водат само институциите на Косово.

Шешељ Западните раузнавачки служби се виновни за убиството на Ивановиќ

Шешељ: Западните раузнавачки служби се виновни за убиството на Ивановиќ

пред еден месец - MK News - Балкан

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ ги обвини западните специјални служби за убиството на косовскиот српски политичар Оливер Ивановиќ.

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

пред еден месец - MK News - Балкан

Главниот обвинител на Основното јавно обвинителство на Митровица, Шикири Сула, изјави дека обвинителството почнало истрага за убиството на Оливер Ивановиќ, лидер на партијата „Србија, демократија, правда“.

Тахири Сите информации за убиството на Ивановиќ се добредојдени истрагата ја водат институциите на Косово

Тахири: Сите информации за убиството на Ивановиќ се добредојдени, истрагата ја водат институциите на Косово

пред еден месец - A1on - Балкан

Сите информации кои може да помогнат за расветлување на убиството на Оливер Ивановиќ се добредојдени, изјави министерот за правда на Косово, Абелард Тахири и додаде дека истрагата ќе ја водат само институциите на Косово.

Безбедносната состојба на Косово зад затворени врати

Безбедносната состојба на Косово зад затворени врати

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Вечерва во Приштина почна седницата на Советот за безбедност на која се разгледува состојбата на Косово по атентатот врз српскиот политичар Оливер Ивановиќ.

Шешељ Западните разузнавачки служби се вмешани во убиството на Ивановиќ

Шешељ: Западните разузнавачки служби се вмешани во убиството на Ивановиќ

пред еден месец - A1on - Балкан

Западните специјални служби се виновни за убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ, смета лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ.

Шешељ Западните раузнавачки служби се виновни за убиството на Ивановиќ

Шешељ: Западните раузнавачки служби се виновни за убиството на Ивановиќ

пред еден месец - +Инфо - Свет

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ ги обвини западните специјални служби за убиството на косовскиот српски политичар Оливер Ивановиќ.

Косовската полиција нуди 10 илјади евра за информација околу убиството на Ивановиќ

Косовската полиција нуди 10 илјади евра за информација околу убиството на Ивановиќ

пред еден месец - MK News - Балкан

Косовската полиција нуди награда од 10 илјади евра за понудена корисна информација поврзана со убиството на Оливер Ивановиќ.

Русија го осуди убиството на Ивановиќ и го нарече кукавички чин

Русија го осуди убиството на Ивановиќ и го нарече кукавички чин

пред еден месец - Весник - Балкан

Русија го осуди убиството на српскиот политичар Оливер Ивановиќ на Косово и го оцени како кукавички чин. „Обидите со такви...

Русија го осуди убиството на Ивановиќ и го нарече кукавички чин

Русија го осуди убиството на Ивановиќ и го нарече кукавички чин

пред еден месец - Вечер - Балкан

Русија го осуди убиството на српскиот политичар Оливер Ивановиќ на Косово и го оцени како кукавички чин. „Обидите со такви...

Русија го осуди убиството на Ивановиќ и го нарече кукавички чин

Русија го осуди убиството на Ивановиќ и го нарече кукавички чин

пред еден месец - Макфакс - Балкан

Русија го осуди убиството на српскиот политичар Оливер Ивановиќ на Косово и го оцени како кукавички чин. „Обидите со такви...

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

пред еден месец - +Инфо - Свет

Приштина,16 јануари 2018(МИА) - Главниот обвинител на Основното јавно обвинителство на Митровица, Шикири Сула, изјави дека обвинителството почнало истрага за убиството на Оливер Ивановиќ, лидер на партијата „Србија, демократија, правда“.

Србин и Албанец го истражуваат убиството на Ивановиќ

Србин и Албанец го истражуваат убиството на Ивановиќ

пред еден месец - Весник - Балкан

Јавниот обвинител на Косово, Шикри Сила, изјави дека двајца обвинители го истражуваат убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ.

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

пред еден месец - еМАГАЗИН - Балкан

Главниот обвинител на Основното јавно обвинителство на Митровица, Шикири Сула, изјави дека обвинителството почнало истрага за убиството на Оливер Ивановиќ, лидер на партијата „Србија, демократија, правда“.

Србин и Албанец го истражуваат убиството на Ивановиќ

Србин и Албанец го истражуваат убиството на Ивановиќ

пред еден месец - Вечер - Балкан

Јавниот обвинител на Косово, Шикри Сила, изјави дека двајца обвинители го истражуваат убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ.

Србин и Албанец го истражуваат убиството на Ивановиќ

Србин и Албанец го истражуваат убиството на Ивановиќ

пред еден месец - Макфакс - Балкан

Јавниот обвинител на Косово, Шикри Сила, изјави дека двајца обвинители го истражуваат убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ.

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

Истрагата за убиството на Ивановиќ ја водат Албанец и Србин

пред еден месец - 24 вести - Балкан

Главниот обвинител на Основното јавно обвинителство на Митровица, Шикири Сула, изјави дека обвинителството почнало истрага за убиството на Оливер Ивановиќ, лидер на партијата „Србија, демократија, правда“.

10 000 ЕВРА ЗА ИНФОРМАЦИЈА Косовската полиција нуди награда од 10 000 евра за релевантна информација за убиецот на Ивановиќ

10.000 ЕВРА ЗА ИНФОРМАЦИЈА: Косовската полиција нуди награда од 10.000 евра за релевантна информација за убиецот на Ивановиќ!

пред еден месец - Infomax - Балкан

Косовската полиција нуди награда од 10.000 евра за релевантна информација во врска со убиството на Оливер Ивановиќ, пренесува...

Кој беше лидерот на косовскиоте Срби, Оливер Ивановиќ

пред еден месец - Фама - Балкан

Непознати напаѓачи пукаа денеска во Оливер Ивановиќ, водач на Граѓанската иницијатива „Србија, демократија и правда“ во Косовска Митровица, по што тој почина во болницата.

Харадинај свика седница на Советот за безбедност

Харадинај свика седница на Советот за безбедност

пред еден месец - 24 вести - Балкан

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај за попладнево, во 18 часот, свика седница на Советот за безбедност. Како што наведуваат медиумите во Приштина, Советот ќе расправа за безбедносната состојба.

Харадинај свика седница на Советот за безбедност

Харадинај свика седница на Советот за безбедност

пред еден месец - +Инфо - Свет

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај за попладнево, во 18 часот, свика седница на Советот за безбедност. Како што наведуваат медиумите во Приштина, Советот ќе расправа за безбедносната состојба.

Харадинај закажа седница на Советот за безбедност на Косово

Харадинај закажа седница на Советот за безбедност на Косово

пред еден месец - Весник - Балкан

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, за во 18 часот закажа седница на Советот за безбедност. Седницата е закажана по убиството на лидерот на Граѓанската иницијатива СДП, Оливер Ивановиќ.

Времеплов
x