20
Бојкот  или не   Словенците утре одлучуваат каква ќе им биде судбината на ЕП

Бојкот, или не - Словенците утре одлучуваат каква ќе им биде судбината на ЕП

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Словенците утре во 15 часот ќе донесат одлука, дали ќе го продолжат настапот на Европското првенство во ракомет Словенците утре во 15 часот ќе донесат одлука, дали ќе го продолжат настапот на Европското првенство во ракомет.

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Европската ракометна федерација ја одби денеска жалбата на Словенците и го регистрираше натпреварот со синоќешниот резултат.

Незадоволни од судските одлуки  Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

Незадоволни од судските одлуки: Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

пред еден месец - еМАГАЗИН - Спорт

Ракометната репрезентација на Словенија размислува да се повлече од Европското првество во Хрватска, незадоволни од судски одлуки, посебно во вчерашното реми против Германија (25-25).

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Ракометната репрезентација на Словенија размислува да се повлече од Европското првество во Хрватска, незадоволни од судски одлуки, посебно во вчерашното реми против Германија (25-25).

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

пред еден месец - Идивиди - Спорт

Ракометната репрезентација на Словенија размислува да се повлече од Европското првенство во Хрватска, незадоволни од судски одлуки, посебно во вчерашното реми против Германија (25-25).

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Ракометната репрезентација на Словенија размислува да се повлече од Европското првество во Хрватска, незадоволни од судски одлуки, посебно во вчерашното реми против Германија (25-25).

Словенците се подготвени да го повлечат најрадикалниот можен потег и да го напуштат Европското првенство

Словенците се подготвени да го повлечат најрадикалниот можен потег и да го напуштат Европското првенство

пред еден месец - Лидер - Спорт

Ракометната јавност во Словенија како и сите во ракометната репрезентација на оваа земја се уште не можат да се соземат по...

Македонија со победата над Црна Гора оди во следната фаза на ЕП

Македонија со победата над Црна Гора оди во следната фаза на ЕП

пред еден месец - Канал 5 - Забава

Со тоа Македонија дефинитивно го обезбеди пласманот во следната фаза на шампионатот. Во последниот круг натпревари Македонија ке игра со Германија која вечерва ремизираше со Словенија.

Македонија ја победи Црна Гора за пласман во следната фаза на ЕП

пред еден месец - Фама - Спорт

Потешко од очекуваното, но сепак на крај црвено-жолтите славеа со 29:28 над Црна Гора и обезбедија пласман во следната фаза од ЕП во Хрватска.

Времеплов
x