20
Само 6 секунди претходно и Словенија требала да добие пенал против Германија

Само 6 секунди претходно, и Словенија требала да добие пенал против Германија

пред еден месец - 365 - Без катеторија

32 Споделувања Share Tweet Во претходнната статија ја опишавме ситуацијата што се случи во последните 3 секунди од натпреварот помеѓу Германија и Словенија.

ЕХФ се вади  ќе ги суспендира судиите

ЕХФ се „вади“, ќе ги суспендира судиите

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

По скандалот на дуелот меѓу Словенија и Германија, се огласи и Европската ракометна федерација. Грешката е призната, но веќе е доцна.

Доленец излезе со против доказ дека Словенија била ограбена За Германците не важат истите правила

Доленец излезе со против доказ дека Словенија била ограбена: За Германците не важат истите правила!

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Јуре Доленец поради повредата на коленото не може да и помогне на својата Словенија на актуелното Европско првеснтво во Хрватска,...

Словенците се заканија дека ќе си одат од ЕП

Словенците се заканија дека ќе си одат од ЕП

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Ракометниот сојуз на Словенија најави дека ќе го напушти Европското првенство, откако ЕХФ ја одби жалбата на контроверзната одлука на судиите на натпреварот со Германија, по која актуелните шампиони добија седмерец со кој го избегнаа поразот 25:25.

Само неколку секунди претходно и Словенија требала да добие пенал против Германија

Само неколку секунди претходно, и Словенија требала да добие пенал против Германија!

пред еден месец - Лидер - Спорт

Целокупната јавност веќе е запознаена што се случи во последните 3 секунди од натпреварот помеѓу Германија и Словенија, но словенечкиот ракометар Јуре Доленец го отвори прашањето за тоа што се случуваше неколку секунди претходно.

Словенија размислува предвреме да го напушти Европското

Словенија размислува предвреме да го напушти Европското

пред еден месец - Off.net.mk - Ракомет

Словенечката јавност веќе неколку дена не може да се помири со судиските одлуки за кои смета дека ја „осакатиле“ нивната репрезентација.

Словенија го напушта првенството

Словенија го напушта првенството?

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Шокантната завршица на мечот Словенија-Германија (25:25), на ЕП во Хрватска, на кој судиите од Литванија досудија пенал за Гермаците пред последната секунда, и голот за конечниот ремии-резултат, едноставно ги разбесни Словенците.

ЕХФ експресно одговори на жалбата на Словенија

ЕХФ експресно одговори на жалбата на Словенија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе одлука, поточно одговори на жалбата на Словенија за случувањата на средбата...

Зошто судиите досудија пенал за Германија по завршувањето на натпреварот со Словенија

Зошто судиите досудија пенал за Германија по завршувањето на натпреварот со Словенија?

пред еден месец - Репортер - Без катеторија

Натпреварот помеѓу Словенија и Германија заврши со резултат 25:25 откако судиите досудија пенал за Германија по неговото завршување.

Што се случуваше во хаотичниот финиш меѓу Словенија и Германија

Што се случуваше во хаотичниот финиш меѓу Словенија и Германија

пред еден месец - Off.net.mk - Ракомет

Додека со нетрпение одбројувавме во минути да стартува втората битка на Македонија на ЕП, на другиот дуел од кој не засегаше резултатот, се играше “трето полувреме“ на кое Вујо се претвори во голман.

Вујовиќ Спортот го водат дебили

Вујовиќ: Спортот го водат дебили

пред еден месец - Сител - Ракомет

По драматичнот меч во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските судии...

Еве зошто Германците добија пенал во последните секунди

Еве зошто Германците добија пенал во последните секунди

пред еден месец - 365 - Без катеторија

22 Споделувања Share Tweet На синоќешниот драма натпревар помеѓу СЛовенија и Германија, на многумина не им беше јасно зошто Германците во последните секунди од натпреварот добија пенал и со тоа резултатот заврши нерешено (25-25).

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Многу полемики предизвика одлуката на судиите да досудат пенал за Германија на крајот од дуелот со Словенија одигран вчеравечер во Загреб по кои Германците се спасија од пораз (видео 10:28 минута).

Причината зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

Причината зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија

пред еден месец - еМАГАЗИН - Спорт

Многу полемики предизвика одлуката на судиите да досудат пенал за Германија на крајот од дуелот со Словенија одигран вчеравечер во Загреб по кои Германците се спасија од пораз (видео 10:28 минута).

Вујовиќ образложи зошто застана на голот по шокантната одлука на судиите

Вујовиќ образложи зошто застана на голот по шокантната одлука на судиите

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Веселин Вујовиќ не можеше да поверува што гледа откако судиите одлучи да и ја одземат победата на Словенија по проверувањето...

 Виновни се новите правила

„Виновни“ се новите правила

пред еден месец - Сител - Ракомет

Вистинска драма досега невидена на меч од Европско првенство се случуваше вечерва на натпреварот меѓу Германија и Словенија во рамки на групата каде се наоѓа и Македонија.

Ова на никого не му беше јасно но еве ја грешката на Благотиншек која ги уништи Словенците

Ова на никого не му беше јасно, но еве ја грешката на Благотиншек која ги уништи Словенците!

пред еден месец - Сител - Ракомет

На првиот натпревар од второто коло во групат Ц, каде што настапува и македонската репрезентација, Словенија и Германија одиграа меч со драматичен финиш.

Словенците вложиле жалба до ЕХФ за спорниот момент во ремито со Германија

Словенците вложиле жалба до ЕХФ за спорниот момент во ремито со Германија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Словенечката ракометна репрезентација има само еден бод по два одиграни натпревари на ЕП во Хрватска, а денеска остана без победата откако литванската судиска двојка реши да ја прегледа снимката од завршните секунди на дуелот со Германија.

Вујовиќ Не знам со што го заслуживме ова

Вујовиќ: Не знам со што го заслуживме ова!

пред еден месец - Репортер - Живот

Словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ во знак на протест застана на голот на Словенија откако судиите решија во драматична завршница да им доделат пенал на Германците и реми 25:25.

Зошто судиите досудија пенал против Словенија по завршувањето на натпреварот

Зошто судиите досудија пенал против Словенија по завршувањето на натпреварот?

пред еден месец - A1on - Ракомет

Во неверојатната завршница на натпреварот помеѓу Словенија и Германија, кој заврши со резултат 25:25, Словенците постигнаа погодок на седум секунди пред крајот и започнаа со прослава на победата, пред судиите да одлучат да ги прегледаат снимките.

Вујовиќ Не знам со што го заслуживме ова

Вујовиќ: Не знам со што го заслуживме ова!

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ во знак на протест застана на голот на Словенија откако судиите решија во драматична завршница да им доделат пенал на Германците и реми 25:25.

Германија со пенал спаси глава за реми со Словенија

Германија со пенал спаси „глава“ за реми со Словенија

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Рајхман успешно реализираше седмерец за 25:25, откако судиите со користење на видео технологијата утврдија дека Благотиншек...

 Вујо мајсторе повторно пука по судиите

„Вујо мајсторе“ повторно „пука“ по судиите!

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

*Селекторот на Словенија по трилер завршницата од дуелот со Германија кој заврши 25:25, повторно имаше коментар за судењето Веселин Вујовиќ повторно е во елемент.

ЕП РАКОМЕТ 2018 Вујовиќ распали по ЕХФ

ЕП РАКОМЕТ 2018: Вујовиќ распали по ЕХФ

пред еден месец - Популарно - Спорт

По драматичнот натпревар во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските...

Вујовиќ распали по ЕХФ

Вујовиќ распали по ЕХФ

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

На прес-конференцијата по натпреварот, разлутениот Вујовиќ не бираше зборови, па челниците од ЕХФ ги нарече „дебили“. - Не знам што се случи, не ги знам правилата.

Моментот кој не се забележа во преносот Ова е причината за досудениот пенал за Германија

Моментот кој не се забележа во преносот: Ова е причината за досудениот пенал за Германија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Многу контроверзи предизвика одлуката на судиите на натпреварот меѓу Словенија и Германија да досудат пенал по истекот на времето, со што овозможија Германците да израмнат преку реализацијата на Рајхман.

Вујовиќ распали по ЕХФ Спортот го водат дебили

Вујовиќ распали по ЕХФ: Спортот го водат дебили

пред еден месец - +Инфо - Спорт

По драматичнот натпревар во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските...

Словенија и Германија ремизираа под чудни околности

Словенија и Германија ремизираа под чудни околности

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Мечот заврши во контроверзни околности, откако Пол Друкс на десетина секунди пред крајот израмни на 24:24 во кој Германија играше без голман, Словенија изведе ткн „брз центар“ и Блаж Јанц погоди за 25:24 со истекот на времето.

Вујовиќ ЕХФ ја водат дебили

Вујовиќ: ЕХФ ја водат дебили

пред еден месец - A1on - Ракомет

Селектроот на Словенија, Веселин Вујовиќ по драматичниот финиш во кој Словенија остана без победа во дуелот против Германија, распали по судиите и Европската ракометна федерација (ЕХФ).

Словенија ја сопре германската машина по драмата во Загреб

Словенија ја сопре „германската машина“ по драмата во Загреб

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Словенија во драматична завршница успеа да ги совлада актуелните шампиони Германија со 25:24 за да ја „искомплицира“ работата во нашата група на Европското првенство во Хрватска.

Времеплов
x