20
ЕП 2018  Најдобрите акции од вчерашните натпревари

ЕП 2018: Најдобрите акции од вчерашните натпревари

пред еден месец - Тип - Ракомет

Во избор на ЕХФ во продолжение ви ги прикажуваме најдобрите акции од вчерашните натпревари од третото коло од групната фаза на Еврошампионатот во Хрватска.

ЕП 2018  Најдобрата одбрана од вчерашните натпревари

ЕП 2018: Најдобрата одбрана од вчерашните натпревари

пред еден месец - Тип - Ракомет

Во избор на ЕХФ во продолжение ви ја прикажуваме најдобрата одбрана од вчерашните натпревари.

ЕХФ ги избра најдобрите моменти од мечот Македонија  Црна Гора

ЕХФ ги избра најдобрите моменти од мечот Македонија- Црна Гора

пред еден месец - Вечер - Спорт

Најдобар играч на натпреварот вчера покрај „Фалангата" беше нашиот ракометар Филип Кузмановски, кој на овој меч беше нерешлива енигма за црногорските ракометари.

Македонија поставува нови стандарди во Загреб  Ракометари направија историски подвиг на ЕП

Македонија поставува нови стандарди во Загреб: Ракометари направија историски подвиг на ЕП

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Македонската ракометна репрезентација синоќа славеше против Црна Гора со 29:28. Оваа генерација предводена од селекторот Раул Гонзалез ќе остане запишана во македонската ракометна историја на Европските првенства.

ПОБЕДА КОЈА НЕ НОСИ ВО ВАРАЖДИН  ЕХФ ги избра најдобрите моменти од мечот Македонија  Црна Гора

ПОБЕДА КОЈА НЕ НОСИ ВО ВАРАЖДИН: ЕХФ ги избра најдобрите моменти од мечот Македонија- Црна Гора

пред еден месец - Лидер - Спорт

Најдобар играч на натпреварот вчера покрај „Фалангата“ беше нашиот ракометар Филип Кузмановски, кој на овој меч беше нерешлива енигма за црногорските ракометари.

Времеплов
x