20
Претседателот Иванов утре ќе стави вето на Законот за употреба на јазиците

Претседателот Иванов утре ќе стави вето на Законот за употреба на јазиците?

пред еден месец - Факултети - Живот

Законот за јазиците не претставува закана за македонскиот јазик. Тој претставува закана за унитарноста на државата. Овој...

Кекеновски до Нимиц Македонија да го продолжи членството во ОН под уставното име

Кекеновски до Нимиц: Македонија да го продолжи членството во ОН под уставното име

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Јове Кекеновски му испрати писмо на медијаторот Метју Нимиц во кое му предлага да и предложи на македонската Влада таа да...

Кекеновски до Нимиц Македонија да го продолжи членството во ОН под уставното име

Кекеновски до Нимиц: Македонија да го продолжи членството во ОН под уставното име

пред еден месец - Фаланга - Без катеторија

Во македонскиот Устав веќе има одредби дека Република Македонија нема територијални претензии кон сите соседни држави.. Јове...

Професор Груевска Срце едно нацистичко драга моја Беса Арифи

Професор Груевска: Срце едно нацистичко, драга моја Беса Арифи!

пред еден месец - Весник - Македонија

Универзитетската професорка Симона Груевска Маџоска на фејсбук жестоко и одговори на сестрата на градоначалничката на Тетовво, Теута Арифи, Беса Арифи.

Професор Груевска Срце едно нацистичко драга моја Беса Арифи

Професор Груевска: Срце едно нацистичко, драга моја Беса Арифи!

пред еден месец - Вечер - Македонија

Универзитетската професорка Симона Груевска Маџоска на фејсбук жестоко и одговори на сестрата на градоначалничката на Тетовво, Теута Арифи, Беса Арифи.

Срце мое едно нацистичко драга моја Беса Арифи

Срце мое едно нацистичко, драга моја Беса Арифи!

пред еден месец - Весник - Македонија

Професорките Симона Груевска Маџоска, од Институт за македонски јазик и Каролина Ристова Астеруд, од Правен факултет, жестоко...

Срце мое едно нацистичко драга моја Беса Арифи

Срце мое едно нацистичко, драга моја Беса Арифи!

пред еден месец - Вечер - Македонија

Професорките Симона Груевска Маџоска, од Институт за македонски јазик и Каролина Ристова Астеруд, од Правен факултет, жестоко...

БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ ЈА ПОГРЕБАА МАКЕДОНИЈА По усвојувањето на Законот за јазици  Македонија се движи кон крајот

БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ ЈА ПОГРЕБАА МАКЕДОНИЈА: По усвојувањето на Законот за јазици, „Македонија се движи кон крајот“

пред еден месец - Infomax - Македонија

Бугарската агенција „Newsfront“ објави текст за усвојувањето на новиот Закон за јазици кој е преземен од News.bg. Колку има вистина во објавениот наслов, заклучете сами.

Бугарска новинска агенција По усвојувањето на Законот за јазици  Македонија се движи кон крајот

Бугарска новинска агенција: По усвојувањето на Законот за јазици, „Македонија се движи кон крајот“

пред еден месец - Весник - Македонија

Бугарската агенција „Newsfront" објави текст за усвојувањето на новиот Закон за јазици кој е преземен од News.bg. Колку има вистина во објавениот наслов, заклучете сами.

Бугарска новинска агенција По усвојувањето на Законот за јазици  Македонија се движи кон крајот

Бугарска новинска агенција: По усвојувањето на Законот за јазици, „Македонија се движи кон крајот“

пред еден месец - Вечер - Македонија

Бугарската агенција „Newsfront" објави текст за усвојувањето на новиот Закон за јазици кој е преземен од News.bg. Колку има вистина во објавениот наслов, заклучете сами.

Груевска Маџовска до Арифи Срце едно нацистичко

Груевска-Маџовска до Арифи: Срце едно нацистичко!

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

„Срце едно нацистичко, драга моја Беса Арифи! Па, кога дошло вакви националисти да предаваат право, јасно е зошто правото во Македонија треба со боринче да го бараш! Каква патетика, каква мелодрама! Седеле во подрум и учеле.

Кекеновски со писмо до Нимиц Македонија да го продолжи членството во ОН под уставното име

Кекеновски со писмо до Нимиц: Македонија да го продолжи членството во ОН под уставното име

пред еден месец - Либертас - Македонија

Јове Кекеновски му испрати писмо на медијаторот Метју Нимиц во кое му предлага да и предложи на македонската Влада таа да...

Професорки се судрија за законот за јазици

Професорки се судрија за законот за јазици

пред еден месец - Алфа - Македонија

Арифи во нејзината колумна насловена „А штрајкот со глад кога ќе го почнат“? Меѓу другото се осврнува и на статусот на професорката Ристова-Астеруд на „Фејсбук“, која тврди дека Законот за јазици е „рамковна и уставна тиранија на малцинството“.

Илија Димовски најавува иницијатива пред уставен за Законот за јазиците

Илија Димовски најавува иницијатива пред уставен за Законот за јазиците

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Законот е штетен, дезинтегрирачки, дискриминирачки и целосно неуставен документ, донесен како плод на партиски пазарења а не на реална потреба на нашите сограѓани, го загрозува македонскиот јазик, унитарноста и иднината на државата.

Беса Арифи Започна процесот на реформи за независно судство

Беса Арифи: Започна процесот на реформи за независно судство

пред еден месец - Либертас - Македонија

Членот на комисијата за реформи при министерството за правда, проф. д-р Беса Арифи за ЗАМАН изјави дека реформите во правосудството се најважниот дел од владиниот план „3-6-9“.

ПРОГЛАС ЗА ОТПОР И НЕПОСЛУШНОСТ

ПРОГЛАС ЗА ОТПОР И НЕПОСЛУШНОСТ

пред еден месец - Македонска Нација - Без катеторија

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС ПРОГЛАС ЗА ОТПОР И НЕПОСЛУШНОСТ ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА И ИДЕНТИТЕТОТ НА НАЦИЈАТА!...

ИВАНОВ ДАДЕ МАНДАТ ЗАЕВ ДАДЕ ГАРАНЦИЈА НА ПОТЕГ ПОВТОРНО Е ИВАНОВ

ИВАНОВ ДАДЕ МАНДАТ, ЗАЕВ ДАДЕ ГАРАНЦИЈА, НА ПОТЕГ ПОВТОРНО Е ИВАНОВ!

пред еден месец - Македонска Нација - Без катеторија

Пишува Тодор ПЕТРОВ ИВАНОВ ДАДЕ МАНДАТ, ЗАЕВ ДАДЕ ГАРАНЦИЈА, НА ПОТЕГ ПОВТОРНО Е ИВАНОВ! Последните парламентарни избори во декември 2016 година профилираа ново правило на македонската политичка сцена.

А штрајкот со глад кога ќе го почнат

А штрајкот со глад кога ќе го почнат?

пред еден месец - Нова ТВ - Без катеторија

Пишува: Беса Арифи, Вонреден професор на Универзитетот на Југо-Источна Европа Тетово, “Штулов” универзитет, 2038 година. Македонија е унитарна земја, одамна влезена во НАТО и ЕУ.

Времеплов
x