20
Србија пројде со помош на Шведска

Србија пројде со помош на Шведска

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Ракометарите на Србија изборија пласман во другиот круг на ЕП поради победата над Исланд (29-26) и благодарение на триумфот...

Познати се сите селекции што ќе бидат дел од групата 1 во главната фаза

Познати се сите селекции што ќе бидат дел од групата 1 во главната фаза

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

По завршувањето на третото коло во групите “А“ и “Б“, стана познато кои селекции ќе бидат дел од групата 1 во главната фаза.

Шведска го избриша подот со Хрватска и Србија оди понатаму

Шведска го „избриша подот“ со Хрватска, и Србија оди понатаму!

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Шведска пред преполната „Спаладиум арена“ во Сплит, го декласираше домаќинот Хрватска со 35:31 за да го освои првото место во групата А и во исто време да дозволи Србија да се пласира понатаму по победата над Исланд.

Нови сензации во Хрватска Комплетни денешни резултати

Нови сензации во Хрватска. Комплетни денешни резултати

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Во Хрватска денеска почнаа натпреварите од третото коло на групната фаза. Ако во првото коло беа постигнати очекуваните резултати, тогаш во второто, па и во денешното трето коло се случија низа изненадувања.

Хрватската репрезентација на колена пред Шведска

Хрватската репрезентација на колена пред Шведска

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Со поразот на Хрватска , Србија има причина за огромна радост – успеа да обезбеди втор круг на Европското ракометно првенство.

Шведска ја изненади Хрватска се радува и Србија

Шведска ја изненади Хрватска, се радува и Србија

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Една од најтрофејните ракометни нации, Шведска ја потврди класата и го декласира домаќинот Хрватска во последниот меч од А групата.

Шведска ја изненади Хрватска и ја одведе и Србија во следната фаза на ЕП

Шведска ја изненади Хрватска и ја одведе и Србија во следната фаза на ЕП

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Натпреварите од третото коло во групата А на Европското ракометно првенство во Хрватска предизвика неочекуван расплет во кој најголеми губитници се репрезентативците на Исланд.

ЕП Шведска ги изненади домаќините Србија помина во втората фаза

ЕП: Шведска ги изненади домаќините, Србија помина во втората фаза

пред еден месец - A1on - Ракомет

Ракометарите на Хрватска вечерва беа поразени со 35:31 од репрезентацијата на Шведска во третото коло од групната фаза на Европското првенство на кое што се домаќини.

Очекувано  Франција ја декласира Белорусија

Очекувано – Франција ја декласира Белорусија

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Актуелните светски шампиони, попладнево во Пореч, каде се играат дуелите од Б групата, во рамки од последното трето коло, ја совладаа селекцијата на Белорусија со 32-25, полувреме 18-14.

Србија го победи Исланд ќе чека триумф на Шведска

Србија го победи Исланд, ќе чека триумф на Шведска

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Три голови разлика не се доволни за Србите сами да се изборат за пласман во главната фаза, па сега тие ќе навиваат за Шведска која треба да го победи домаќинот Хрватска, па само во таков случај Србија ќе оди понатаму.

Нова драма  Србија го победи Исланд но им фалеше еден гол

Нова драма – Србија го победи Исланд, но им „фалеше“ еден гол!

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

На репрезентацијата на Србија и недостасуваше само еден гол да обезбеди пласман во втората рунда на ЕП во Хрватска, откако го совладаа Исланд со 29:26, така што вечерва ќе мораат да навиваат за Шведска во мечот со Хрватска.

Пирова победа на Србија Шведска може да ги спаси

Пирова победа на Србија, Шведска може да ги спаси

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Србија го победи Исланд со 29:26 што засега е пирова победа, ако Шведска вечерва загуби од домаќинот на Европското ракометно...

Србија славеше против Исланд за пласман во следната фаза се моли на Шведска

Србија славеше против Исланд, за пласман во следната фаза се моли на Шведска

пред еден месец - A1on - Ракомет

Српските ракометари денеска славеа против селекцијата на Исланд со 29:26 во последното коло од групната фаза од Европското првенство во ракомет кое што се игра во Хрватска.

Србија го победи Исланд и ги задржа шансите за пласман во следната фаза

Србија го победи Исланд и ги задржа шансите за пласман во следната фаза

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Српската ракометна репрезентација го одигра најдобриот натпревар на ЕП во Хрватска и заслужено го победи Исланд со 29:26 во последното коло од првата фаза.

Шок во Сплит Шведска го растури домаќинот Србија патува во втората фаза

Шок во Сплит: Шведска го “растури” домаќинот, Србија патува во втората фаза!

пред еден месец - Лидер - Спорт

Во последниот натпревар од групата А, домаќинот Хрватска доживеа тежок пораз од Шведска со резултат 31-35 (12-17). По овој...

Сензационални резултати во Хрватска Комплетни резултати од денешните средби

Сензационални резултати во Хрватска. Комплетни резултати од денешните средби

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Денешниот ден на ЕП во Хрватска мина во драматична борба на сите четири средби, кои завршија со поделба на бодовите или со минимални победи на посреќните репрезентации.

Вардарецот Циндриќ ја предводеше Хрватска до триумф над Исланд

Вардарецот Циндриќ ја предводеше Хрватска до триумф над Исланд

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Хрватската репрезентација го победи Исланд со 29:22, најмногу по заслуга на играчот на Вардар, Лука Циндриќ кој постигна седум голови.

Домаќините го победија и Исланд Хрватска го осигура пласманот во втората фаза

Домаќините го победија и Исланд, Хрватска го осигура пласманот во втората фаза

пред еден месец - A1on - Ракомет

Хрватските ракометари синоќа со 29:22 славеа против селекцијата на Исланд во второто коло од Европското ракометно првенство.

ЕП ракомет 2018 Вардарецот Циндриќ ја предводеше Хрватска до триумф над Исланд

ЕП ракомет 2018: Вардарецот Циндриќ ја предводеше Хрватска до триумф над Исланд

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

За Хрватите ова беше втор триумф на Европското првенство чии домаќини се токму тие по што го обезбедија пласманот во втората фаза.

ЕП ракомет 2018 Вардарецот Циндриќ ја предводеше Хрватска до триумф над Исланд

ЕП ракомет 2018: Вардарецот Циндриќ ја предводеше Хрватска до триумф над Исланд

пред еден месец - Идивиди - Спорт

Хрватската репрезентација го победи Исланд со 29:22, најмногу по заслуга на играчот на Вардар, Лука Циндриќ кој постигна седум голови.

Хрватите со втора убедлива победа

Хрватите со втора убедлива победа

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Хрватска едно полувреме имаше мака со цврстите Исланѓани во Сплит, но на крајот стигна до победа од 29:22, за пласман во втората рунда на Европското првенство, откако претходно во првиот меч ја порази Србија.

Резултати од денешните средби на ЕП во Хрватска

Резултати од денешните средби на ЕП во Хрватска

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Денеска се одиграни вкупно четири средби, по две во групите “А“ и “Б“, и постигнати се очекуваните резултати. . Група “А“ : 18.

Циндриќ лета Хрватска победува

Циндриќ лета, Хрватска победува

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Лука Циндриќ игра во животна форма, а вардаровиот ракометар имаше нова блескава партија во победата на Хрватска против Исланд...

Хрватска не погреши против Исланд прва победа за Норвешка

Хрватска не погреши против Исланд, прва победа за Норвешка

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватска и Норвешка ги оправдаа фаворитските улоги на вечерните натпревари на Европското ракометно првенство, а за разлика од светскиот вицешампион, домаќините со втора победа веќе си ја обезбедија и следната фаза на овој турнир.

Шведска ја декласира Србија и стаса до 2 000 погодоци

Шведска ја декласира Србија и стаса до 2.000 погодоци

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Шведска ја декласира Србија со 30:25 и ја забележа првата победа на Европското првенство, а патем го постигнаа и 2 илјадитиот...

Франција сигурна Србија немаше сили за пресврт против Шведска

Франција сигурна, Србија немаше сили за пресврт против Шведска

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Франција против Австрија рутински ја оствари втората победа на ракометното ЕП во Хрватска, додека Шведска стигна до својот прв триумф и тоа против Србија.

Денеска почнува 2 коло на ЕП во Хрватска Распоред

Денеска почнува 2. коло на ЕП во Хрватска. Распоред

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Со четири натпревари во групите “А“ и “Б“, денеска почнува 2. коло на ЕП во Хрватска. Преостанатите четири средби, тие од групата “Ц“ и “Д“, на програмата се утре.

Денеска почнува 2 коло на ЕП во Хрватска

Денеска почнува 2. коло на ЕП во Хрватска

пред еден месец - A1on - Ракомет

Со четири натпревари во групите „А“ и „Б“, денеска почнува 2. коло на ЕП во Хрватска. Преостанатите четири средби, тие од групата „Ц“ и „Д“, на програмата се утре.

Времеплов
x