20
Хрватска ја следеа помалку гледачи од Македонија и Словенија

Хрватска ја следеа помалку гледачи од Македонија и Словенија

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

- На натпреварот меѓу Хрватска и Белорусија имаше многу празни места. Личеше како да се игра обичен дуел од Лигата на шампионите или од СЕХА лигата.

Хрватските медиуми со критика Имаше повеќе гледачи на Македонија со Словенија

Хрватските медиуми со критика: Имаше повеќе гледачи на Македонија со Словенија

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Во хрватските медиуми денеска осамнаа насловни со критики до навивачите на нивната репрезентација поради слабата посета на синоќешниот дуел со Белорусија во 1.

ШТО НАПРАВИ БЕ ЛИНО Почна да брани покрај аут линијата

ШТО НАПРАВИ БЕ ЛИНО? Почна да брани покрај аут линијата

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Осум секунди пред крајот на средбата, Хрватска водее со (24:23), ама играчите на Белорусија имаа напад... и тогаш се појави тој, Лино Черва, лично.

Македонија и Словенија привлекоа повеќе публика од Хрватска во Загреб

Македонија и Словенија привлекоа повеќе публика од Хрватска во Загреб!

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

На синоќешниот меч меѓу Хрватска и Белорусија имаше 8.100 гледачи, додека дуелот на кој Македонија ја победи Словенија, во истата сала го следеа над 11.

Хрватите шокирани Македонија имаше подобра и поголема поддршка во Загреб од каубоите на Лино

Хрватите шокирани: Македонија имаше подобра и поголема поддршка во Загреб од „каубоите“ на Лино!

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Хрватската ракометна репрезентација после голема драма успеа да ја совлада Белорусија и со самото...

Карачиќ за шансите на Македонија Знам што можат да направат предводени од Раул

Карачиќ за шансите на Македонија: Знам што можат да направат предводени од Раул

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватска потешко од очекувањата ја совлада Белорусија, а откако ги потврдија посакуваните бодови, на членовите на домашната репрезентација им останува да се подготвуваат за понезгодните противници, односно Норвешка и Франција.

ЕП  Хрватска 2018 Циндриќ Македонските навивачи покажуваат како треба да се навива

ЕП – Хрватска 2018: Циндриќ: Македонските навивачи покажуваат како треба да се навива

пред еден месец - Сител - Ракомет

На вечерашниот дуел Хрватска – Белорусија домаќинот победи со 25:23, а клучниот гол за победа под пасивен напад го постигна „вардарецот“ Лука Циндриќ, кој дуелот гоза врши со 4 голови.

Червар ја искоментира играта на Македонија под водство на Раул

Червар ја искоментира играта на Македонија под водство на Раул

пред еден месец - Сител - Ракомет

Лино Червар, стратегот на Хрватска, по натпреварот против Белорусија доби и прашање за Македонија, а на истото одговори позитивно.

Циндриќ Раул покажа дека врвен стратег Столе е голем Македонија не ме изненади

Циндриќ: Раул покажа дека врвен стратег, Столе е голем, Македонија не ме изненади

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Вардаровиот ракометар исто како и своите соиграчи од репрезентацијата, Иван Чупиќ и Игор Карачиќ, исткна дека постојано ги следи мечевите на Македонија, но и дека не е изненаден од играта на нашите ракометари.

Чупиќ и Карачиќ едногласни Навиваме Македонија да игра во полуфиналето

Чупиќ и Карачиќ едногласни: Навиваме Македонија да игра во полуфиналето!

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

По победата над Белорусија, двајцата играчи на Вардар изразија задоволство за тоа што Македонија игра одлично на првенството...

Циндриќ е злато вреден и за Хрватска

Циндриќ е злато вреден и за Хрватска

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Најдобриот играч на „коцкестите“ го даде голот за водство од 24:23 на една минута до крајот и ја најави победата на домаќинот Лука Циндриќ е херојот на Хрватска.

Хрватска се намачи за драматична победа над Белорусија

Хрватска се намачи за драматична победа над Белорусија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватска ја оправда улогата на фаворит во дуелот со Белорусија на ЕП во Хрватска, но само резултатски (25:23), бидејќи победникот беше решаван во последниот напад и домаќините на шампионатот повторно не брилјираа на натпреварот.

Времеплов
x