20
Мицкоски Денес го славиме Христовото крштевање и нашето духовно раѓање

Мицкоски: Денес го славиме Христовото крштевање и нашето духовно раѓање

пред еден месец - Весник - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Г.

Мицкоски Денес го славиме Христовото крштевање и нашето духовно раѓање

Мицкоски: Денес го славиме Христовото крштевање и нашето духовно раѓање

пред еден месец - Вечер - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Г.

Мицкоски Денес го славиме Христовото крштевање и нашето духовно раѓање

Мицкоски: Денес го славиме Христовото крштевање и нашето духовно раѓање

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Г.

Мицкоски со честитка за Водици Радоста среќата и бериќетот да надвладеат на овој ден и во текот на целата година Македонија мора да оди напред

Мицкоски со честитка за Водици: Радоста, среќата и бериќетот да надвладеат на овој ден и во текот на целата година, Македонија мора да оди напред

пред еден месец - Сител - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка до Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ГО ЧЕСТИТАШЕ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ Радоста среќата и бериќетот да надвладеат на овој ден и во текот на целата година Македонија мора да оди напред

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ГО ЧЕСТИТАШЕ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ: Радоста, среќата и бериќетот да надвладеат на овој ден и во текот на целата година, Македонија мора да оди напред

пред еден месец - Infomax - Македонија

Денес, славејќи го Христовото крштевање и нашето духовно раѓање, дозволете ми во мое лично име и во име ВМРО-ДПМНЕ, Вам лично,...

Мицкоски упати честитка за Водици Радоста среќата и бериќетот да надвладеат Македонија мора да оди напред

Мицкоски упати честитка за Водици: Радоста, среќата и бериќетот да надвладеат, Македонија мора да оди напред

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Денес, славејќи го Христовото крштевање и нашето духовно раѓање, дозволете ми во мое лично име и во име ВМРО-ДПМНЕ, Вам лично,...

Иванов Богојавление е симбол на духовното раѓање и новиот почеток во животот на верникот

Иванов: Богојавление е симбол на духовното раѓање и новиот почеток во животот на верникот

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Претседателот  Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник богојавление - Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква - Охридска архиепископија, архиепископот охридски и македонски, г.

Честитка од ВМРО ДПМНЕ по повод Богојавление Водици

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Богојавление-Водици

пред еден месец - +Инфо - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска упати честитка до сите православни верници по повод христијанскиот празник Богојавление - Водици. „Славејќи...

Честитка од ВМРО ДПМНЕ по повод Богојавление Водици

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Богојавление-Водици

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Славејќи го Христовото крштевање и нашето духовно раѓање, дозволете ми во мое лично име и во име ВМРО-ДПМНЕ, Вам лично,...

Заев Овој празник исполнува со оптимизам дека доброто никогаш не згаснува

Заев: Овој празник исполнува со оптимизам дека доброто никогаш не згаснува

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление - Водици, упати честитка до г.

Џафери упати честитка по повод верскиот празник Богојавление  Водици

Џафери упати честитка по повод верскиот празник Богојавление – Водици

пред еден месец - Весник - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ, денеска упати честитка во која на православните христијани им го честиташе верскиот празник Богојавление – Водици.

Џафери упати честитка по повод верскиот празник Богојавление  Водици

Џафери упати честитка по повод верскиот празник Богојавление – Водици

пред еден месец - Вечер - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ, денеска упати честитка во која на православните христијани им го честиташе верскиот празник Богојавление – Водици.

Талат Џафери упати честитка по повод Богојавелние  Водици

Талат Џафери упати честитка по повод Богојавелние - Водици

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати честитка до сите од верници од православна вероисповед.

Мицкоски Нека ни е честит и вековит големиот христијански празник

Мицкоски: Нека ни е честит и вековит големиот христијански празник!

пред еден месец - A1on - Македонија

„Денес, славејќи го Христовото крштевање и нашето духовно раѓање, дозволете ми во мое лично име и во име ВМРО-ДПМНЕ, Вам...

Честитка од Џафери по повод Водици  Богојавление

Честитка од Џафери по повод Водици - Богојавление

пред еден месец - Сител - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ, Талат Џафери упати честитка до православните верници по повод празникот Богојавление - Водици.

Џафери упати честитка по повод верскиот празник Богојавление  Водици

Џафери упати честитка по повод верскиот празник Богојавление – Водици

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ, денеска упати честитка во која на православните христијани им го честиташе верскиот празник Богојавление – Водици.

Џафери Вашите срца и вашите домови нека бидат исполнети со духовен мир семејна топлина и убави желби

Џафери: Вашите срца и вашите домови нека бидат исполнети со духовен мир, семејна топлина и убави желби

пред еден месец - A1on - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ, денеска упати честитка во која на православните христијани им го честиташе верскиот празник Богојавление – Водици.

Заев Овој празник исполнува со оптимизам дека доброто никогаш не згаснува

Заев: Овој празник исполнува со оптимизам дека доброто никогаш не згаснува

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Во честитката премиерот Заев истакнува дека овој празник потсетува на денот кога Исус Христос се крштеваше во светите води на реката Јордан, и дека сè може одново да се измие, очисти, обнови и повторно да се роди.

Заев Овој празник исполнува со оптимизам дека доброто никогаш не згаснува

Заев: Овој празник исполнува со оптимизам дека доброто никогаш не згаснува

пред еден месец - Сител - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление – Водици, упати писмо со честитки до Г.

Заев во Струга за Богојавление Водици Со добра волја да се соочуваме со предизвиците што ни претстојат

Заев во Струга за Богојавление- Водици: Со добра волја да се соочуваме со предизвиците што ни претстојат

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление- Водици, упати писмо...

Честитка од претседателот Иванов по повод големиот христијански празник Богојавление  Водици

Честитка од претседателот Иванов по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици

пред еден месец - Сител - Македонија

Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква - Охридска архиепископија, Архиепископот охридски и македонски, г.

Иванов Богојавление е симбол на новиот почеток и нè потсетува да не се навраќаме на старите грешки

Иванов: Богојавление е симбол на новиот почеток и нè потсетува да не се навраќаме на старите грешки

пред еден месец - Весник - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, Архиепископот охридски и македонски, г.

Честитка од претседателот Иванов по повод големиот христијански празник Богојавление  Водици

Честитка од претседателот Иванов по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Богојавление е симбол на духовното раѓање и новиот почеток во животот на верникот. Како симбол на новиот почеток, Богојавление...

Иванов Богојавление е симбол на новиот почеток и нè потсетува да не се навраќаме на старите грешки

Иванов: Богојавление е симбол на новиот почеток и нè потсетува да не се навраќаме на старите грешки

пред еден месец - Вечер - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, Архиепископот охридски и македонски, г.

Иванов Богојавление е симбол на новиот почеток и нè потсетува да не се навраќаме на старите грешки

Иванов: Богојавление е симбол на новиот почеток и нè потсетува да не се навраќаме на старите грешки

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, Архиепископот охридски и македонски, г.

Премиерот Заев за Водици во Струга

Премиерот Заев за Водици во Струга

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

По повод чествувањето на големиот христијански празник Богојавление-Водици, денеска премиерот Зоран Заев ќе биде во Струга.

Заев Празникот Богојавление  Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

Заев: Празникот Богојавление – Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

пред еден месец - Весник - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление – Водици, упати писмо со честитки до Г.

Заев Празникот Богојавление  Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

Заев: Празникот Богојавление – Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

пред еден месец - Весник - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление – Водици, упати писмо со честитки до Г.

Заев Празникот Богојавление  Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

Заев: Празникот Богојавление – Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

пред еден месец - Вечер - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление – Водици, упати писмо со честитки до Г.

Заев Празникот Богојавление  Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

Заев: Празникот Богојавление – Водици нè потсетува дека сè може да се очисти и одново да се роди

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление – Водици, упати писмо со честитки до Г.

Времеплов
x