20
Возобновена традицијата во Гостивар  најсреќен беше Душко Милошески

Возобновена традицијата во Гостивар, најсреќен беше Душко Милошески

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Четири години возобновена традиција за празникот Богојавление-Водици во Гостивар. Прославата на Водици започна утрово со света литургија во соборниот храм „Пресвета Богородица“.

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

пред еден месец - Вечер - Македонија

Крстот во Прилеп го фати 29 – годишниот Александар Велјаноски. На Велјаноски ова му било третпат како на овој празник го фаќа крстот, известија од Општина Прилеп.

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

пред еден месец - Весник - Македонија

Крстот во Прилеп го фати 29 – годишниот Александар Велјаноски. На Велјаноски ова му било третпат како на овој празник го фаќа крстот, известија од Општина Прилеп.

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Крстот во Прилеп го фати 29 – годишниот Александар Велјаноски. На Велјаноски ова му било третпат како на овој празник го фаќа крстот, известија од Општина Прилеп.

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

Александар Велјаноски третпат го фати крстот во Прилеп

пред еден месец - A1on - Македонија

Крстот во Прилеп го фати 29 – годишниот Александар Велјаноски. На Велјаноски ова му било третпат како на овој празник го фаќа крстот, известија од Општина Прилеп.

Светиот крст во Гостивар го фати Душко Милошески

Светиот крст во Гостивар го фати Душко Милошески

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Гостиварецот Душко Милошески беше најсреќниот меѓу двесетината гостиварци кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на прославата на Богојавление Водици во Гостивар.

Светиот крст во Гостивар го фати Душко Милошески

Светиот крст во Гостивар го фати Душко Милошески

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Прославата на Водици започна утрово со света литургија во соборниот храм „Пресвета Богородица“. Околу пладне, по богослужбата, тргна литијата со верници и помина низ градот до малиот мост на Вардар.

Прилепчанецот Александар Велјаноски го фати крстот

Прилепчанецот Александар Велјаноски го фати крстот

пред еден месец - Либертас - Македонија

Дваесет и деветгодишниот прилепчанец Александар Велјаноски денеска, на Богојавление-Водици беше најсреќен и го фати крстот што беше фрлен во базенот во хотелот „Салида“.

Крстот во Гостивар го фати Душко Милошески

пред еден месец - Либертас - Македонија

Гостиварецот Душко Милошески беше најсреќниот меѓу двесетината гостиварци кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на прославата на Богојавление Водици во Гостивар.

Времеплов
x