20
Червар со оправдување    Жими све нејќев

Червар со оправдување – „Жими све нејќев“

пред еден месец - 365 - Без катеторија

19 Споделувања Share Tweet Хрватите вчера едвај успеаја да слават над Белорусија (25-23), но пред финишот на натпреварот, во центарот на вниманието се најде Лино Червар, кој сопре противнички играч со рака и влијаеше на акцијата.

Швеѓаните се шокирани од неспортскиот потег на Червар

Швеѓаните се шокирани од неспортскиот потег на Червар

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Лино Червар, поточно неговиот неспортски потег е тема на денот меѓу ракометните фанови и новинарите кои го следат Европското првенство во ракомет.

Червар по рецептот на Вујовиќ  Сакаа да ме убијат  но не им дозволив

Червар по рецептот на Вујовиќ: Сакаа да ме убијат, но не им дозволив!

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Лино Червар почна да го чувствува притисокот на жешкото столче на хрватската ракометна репрезентација откако „каубоите“ не...

Белорусија оштетена  Червар стартува врз Краватски  нов скандал на ЕП

Белорусија оштетена: Червар стартува врз Краватски, нов скандал на ЕП

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Нов скандал е на повидок на Европското првенство, а причината за тоа е рекацијата на Лино Червар на натпреварот против Белорусија, во ситуација кога на осум секунди до крајот Белорусија тргна во последниот напад во обид да го израмни резултатот.

Червар држеше противнички играч во финишот на дуелот Хрватска Белорусија

Червар држеше противнички играч во финишот на дуелот Хрватска-Белорусија

пред еден месец - A1on - Ракомет

Селекторот на Хрватската ракометна репрезентација, Лино Червар во финишот на натпреварот со Белорусија направи потег кој фрли сенка врз победата на неговиот тим.

Карачиќ за шансите на Македонија  Знам што можат да направат предводени од Раул

Карачиќ за шансите на Македонија: Знам што можат да направат предводени од Раул

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватска потешко од очекувањата ја совлада Белорусија, а откако ги потврдија посакуваните бодови, на членовите на домашната репрезентација им останува да се подготвуваат за понезгодните противници, односно Норвешка и Франција.

Червар  Судиите сакаа да ме убијат

Червар: Судиите сакаа да ме убијат

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

По „циркусот“ кој го приредуваше словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ, и хрватскиот стратег Лино Червар изјави дека не му се јасни критериумите на судиите на Евро 2018 откако Хрватска едвај стигна до 25:23 победа над Белорусија.

Времеплов
x