20
ЕХФ нема смелост да го исфрли Лино Червар

ЕХФ нема смелост да го исфрли Лино Червар

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Хрватскиот стратег се правда дека тоа што гонаправил било во жарот на борбата Хрватска едвај јапобеди Белорусија, во меч, на кој на крајот во главна улога беше селекторот на „коцкестите“, Лино Червар.

ЕХФ поведува постапка против Червар   Вујовиќ се спаси

ЕХФ поведува постапка против Червар , Вујовиќ се спаси

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

ЕХФ ќе поведе дисциплинска постапка против Червар поради неспортско однесување во завршницата на мечот меѓу Хрватска и Белорусија .

Хрватска може да се најде во големи проблеми  ЕХФ покрена истрага против Лино Червар

Хрватска може да се најде во големи проблеми: ЕХФ покрена истрага против Лино Червар!

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Хрватска многу потешко од очекувањата ја оправда улогата на фаворит и славеше над Белорусија со 25-23, но оваа средба во самата завршница донесе еден неочекуван момент и потег на Лино Червар кој може да биде санкциониран од ЕХФ.

Червар држеше противнички играч во финишот од натпреварот

Червар држеше противнички играч во финишот од натпреварот

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Червар во финишот на натпреварот, на осум секунди до крајот, при напад на Белорусите кои „бркаа“ гол за реми, со едната рака го држеше Артур Карватски.

Времеплов
x