20
Селекторот Гонзалез ја направи втората измена

Селекторот Гонзалез ја направи втората измена

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

На ден пред исклучително важната средба со селекцијата на Шпанија, селекторот Гонзалез ја направи и втората измена во составот на македонската репрезентација.

Гонзалес го враќа Лазаров за борба со Шпанците

Гонзалес го враќа Лазаров за борба со Шпанците

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Левиот бек на Бешикташ е закрепна по малата повреда и ќе се врати да помогне против репрезентацијата на Шпанија. Место ќе му отстапи Никола Маркоски, што значи Раул првпат ќе биде без тројца пикери на еден натпревар.

Филип Лазаров се враќа во игра за Шпанија

Филип Лазаров се враќа во игра за Шпанија

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Лазаров се враќа на местото на Никола Маркоски, за кого селекторот Раул Гонзалез одлучи да одмори против „фуријата“ Од Вараждин...

Македонскиот селектор направи една промена во составот за дуелот со Шпанија

Македонскиот селектор направи една промена во составот за дуелот со Шпанија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Македонскиот селектор Раул Гонзалес реши да направи една промена во составот во пресрет на утрешниот натпревар против Шпанија, а со истата ја засили бековската постава на нашата репрезентација.

Познат е составот за Шпанија

Познат е составот за Шпанија

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гоназлез направи една промена во составот за дуелот со Шпанија. Од Вараждин,...

ЕП   Хрватска 2018  ФОТО  Раул пишува  домашна  на шпански

ЕП - Хрватска 2018: ФОТО: Раул пишува „домашна“ на шпански

пред еден месец - Сител - Ракомет

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалез ревносен како и секогаш (за тие што го познаваат) ништо не препушта на случај, секој тренинг, е добро подготвен.

Стоилов и Лазаров ветуваат добра игра против Шпанија

пред еден месец - ТВ Нова - Ракомет

Слушнете ги очекувањата на Филип Лазаров и Столе Стоилов пред мечот со Шпанија во недела и за шансите за пласман во полуфиналето на ЕП.

Времеплов
x