20
КАБУЛ ВО КРВ  Најмалку 15 убиени   најмногу ликвидирани од гостите

КАБУЛ ВО КРВ: Најмалку 15 убиени - најмногу ликвидирани од гостите!

пред еден месец - Весник - Свет

Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал" во Кабул. Тие прво ги киднапирале гостите, а потоа почнале и да ги ликвидираат.

КАБУЛ ВО КРВ  Најмалку 15 убиени   најмногу ликвидирани од гостите

КАБУЛ ВО КРВ: Најмалку 15 убиени - најмногу ликвидирани од гостите!

пред еден месец - Вечер - Свет

Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал" во Кабул. Тие прво ги киднапирале гостите, а потоа почнале и да ги ликвидираат.

Нападнат хотел во Кабул

Нападнат хотел во Кабул

пред еден месец - Алфа - Свет

Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал“ во Кабул и отвориле оган врз гостите, соопштија авганистанските власти.

Нападнат хотел во Кабул  се пука во гостите

Нападнат хотел во Кабул, се пука во гостите

пред еден месец - Судство - Свет

Како што јавува агенцијата TOLOnews, полицијата  го обиколила регионот и хотелот. Се стравува дека има голем број мртви. Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал“ во Кабул.

Нападнат хотел во Кабул  се пука во гостите

Нападнат хотел во Кабул, се пука во гостите

пред еден месец - +Инфо - Свет

Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал“ во Кабул. Тие прво ги киднапирале гостите, а потоа почнале и да ги ликвидираат.

Нападнат хотел во Кабул

Нападнат хотел во Кабул

пред еден месец - Сител - Свет

Талибански бунтовници нападнаа хотел во авганистанскиот главен град Кабул во кој се сместени странци, соопшти полицијата.

Заложничка драма во Кабул  Талибанци упаднаа во најпознатиот хотел  се стравува од многу убиени

Заложничка драма во Кабул: Талибанци упаднаа во најпознатиот хотел, се стравува од многу убиени

пред еден месец - A1on - Свет

Хотелот „Интерконтинентал“ во Кабул денеска е воена зона, со оглед дека во него упадна група талибанци, кои киднапираа, а потоа почнаа да ликвидираат некои од гостите во објектот.

Оружен напад во хотел во Кабул

Оружен напад во хотел во Кабул

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Според полицијата , специјалци се обидуваат да ги онеспособат напаѓачите. Според изјавата на вработен во разузнавачката агенција на Авганистан , напаѓачите пукале во гостите на хотелот.

Нападнат хотел во Кабул

Нападнат хотел во Кабул

пред еден месец - +Инфо - Свет

Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал“ во Кабул. Тие прво ги киднапирале гостите а потоа почнале и да ги ликвидираат.

Нападнат хотел во Кабул

Нападнат хотел во Кабул

пред еден месец - 24 вести - Свет

Талибански бунтовници нападнаа хотел во авганистанскиот главен град Кабул во кој се сместени странци, соопшти полицијата.

Нападнат хотел во Кабул  се пука во гостите

Нападнат хотел во Кабул, се пука во гостите

пред еден месец - Либертас - Свет

Најмалку четворица напаѓачи вечерва упаднаа во хотелот „Интерконтинентал“ во Кабул. Тие прво ги киднапирале гостите, а потоа почнале и да ги ликвидираат.

Заложничка драма во Кабул: Талибанци упаднаа во најпознатиот хотел, се стравува од многу убиени

пред еден месец - Либертас - Свет

Хотелот „Интерконтинентал“ во Кабул денеска е воена зона, со оглед дека во него упадна група талибанци, кои киднапираа, а потоа почнаа да ликвидираат некои од гостите во објектот.

Времеплов
x