20
Мики се договори со Арсенал  следува трампа глава за глава со Санчез

Мики се договори со Арсенал, следува трампа глава за глава со Санчез

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од „Островото“ пренесуваат дека во следните 48 часа ќе се реализира големата зделка помеѓу Манчестер јунајтед и...

 Би Би Си   Мхитарјан потпишал за Арсенал  утре Санчез ќе ја комплетира размената

„Би-Би-Си“: Мхитарјан потпишал за Арсенал, утре Санчез ќе ја комплетира размената

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Последните изјави на менаџерите на Арсенал и Манчестер Јунајтед беа последна потврда дека само прашање на време е размената на Хенрик Мхитарјан и Алексис Санчез, а процесот започнал уште денеска.

Венгер даде конкретен рок кога ќе се случи размената Санчез Мхитарјан

Венгер даде конкретен рок кога ќе се случи размената Санчез-Мхитарјан

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Арсен Венгер откри колку блиску се Арсенал и Манчестер Јунајтед до реализација на размената на Алексис Санчез и Хенрик Мхитарјан.

Санчез до крајот на денот на прегледи во Манчестер

Санчез до крајот на денот на прегледи во Манчестер!

пред еден месец - Денар - Спорт

Tрансферот на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед е само прашање на време и тоа е јасно. „Дејли Мирор“ како последна информација...

Санчез денеска оди на лекарски прегледи во Манчестер

Санчез денеска оди на лекарски прегледи во Манчестер

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Најдобриот играч на Арсенал се збогува со своите досегашни играчи и во најскоро време треба да го облече дресот на „црвените...

Исполнета е желбата на Мурињо  Мхитаријан плачејќи го напуштил тренинг центарот на Јунајтед

Исполнета е желбата на Мурињо: Мхитаријан плачејќи го напуштил тренинг центарот на Јунајтед

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Хенрик Мхитаријан на крајот се покажа како клучот за реализирање на трансферот на Алексис Санечез во Манчестер Јунајтед,...

Мхитарјан пуштил солзи откако си заминал од денешниот тренинг на Манчестер јунајтед

Мхитарјан пуштил солзи откако си заминал од денешниот тренинг на Манчестер јунајтед

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Трафорд“. Хенрих Мхитарјан е дел од договорот помеѓу Манчестер јунајтед и Арсенал за трансферот на Алексис Санчез на „Олд Трафорд“.

Лингард ги истрола фановите на Манчестер јунајтед  тие за момент помислија дека Санчез е на медицински прегледи во тимот

Лингард ги истрола фановите на Манчестер јунајтед, тие за момент помислија дека Санчез е на медицински прегледи во тимот

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Фановите на тимот од „Олд Трафорд“ за момент се порадуваа, но само за момент. Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Џеси Лингард...

Времеплов
x