20
Халеп Речиси сум мртва мускулите ги снема зглобот не го чувствувам

Халеп: Речиси сум мртва, мускулите ги снема, зглобот не го чувствувам

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: ausopen.com Симона Халеп е хероина на шестиот натпреварувачки ден на Австралија опен. Романката го „преживеа“ дуелот од третото коло со Лора Дејвис и се пласира меѓу најдобрите 16 во Мелбурн.

АО Халеп се намачи со Дејвис а Кербер ја елиминира Шарапова

АО: Халеп се намачи со Дејвис, а Кербер ја елиминира Шарапова

пред еден месец - Сител - Тенис

Првата фаворитка на Австралија опен, Романката, Симона Халеп се изнамачи да ја мине Американката, Лорен Дејвис и да обезбеди пласман во следната рунда.

Федерер и Ѓоковиќ без проблеми до 1 8 финалето на АО

Федерер и Ѓоковиќ без проблеми до 1/8 финалето на АО

пред еден месец - Сител - Тенис

Швајцарецот, Роџер Федерер и Србинот, Новак Ѓоковиќ без големи проблеми го минаа 3.коло на Австралија Опен. Светскиот рекет...

Федерер експресно до осминафиналето

Федерер експресно до осминафиналето

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Швајцарецот Роџер Федерер експресно ја мина и третата пречка на Австралија Опен. Светскиот рекет број два, со максимални 3-0 во сетови го совлада Французинот, Ришар Гаске.

Федерер експресно до осминафиналето

Федерер експресно до осминафиналето

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Светскиот рекет број два, со максимални 3-0 во сетови го совлада Французинот, Ришар Гаске. Федерер со само два загубени гема 6-2, го доби првиот сет, но во вториот сет имаше малку поголем отпор од противникот, па истиот го доби со 7-5.

Ѓоковиќ лесно се справи со Винолас

Ѓоковиќ лесно се справи со Винолас

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Некогашниот најдобар светски тенисер Новак Ѓоковиќ, немаше потешкотии да ја мине третата рунда на Австралија Опен. Ѓоковиќ кој на првиот овогодишен Гренд слем е рангиран како 14-ти носител, во меч од 4.

Ѓоковиќ лесно се справи со Винолас

Ѓоковиќ лесно се справи со Винолас

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Ѓоковиќ кој на првиот овогодишен Гренд слем е рангиран како 14-ти носител, во меч од 4.коло во три сета го победи Алберто Рамос Винолас од Шпанија.

Ѓоковиќ и Федерер супериорно до осминафиналето на Австралија Опен

Ѓоковиќ и Федерер супериорно до осминафиналето на Австралија Опен

пред еден месец - Дерби - Тенис

Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер прокнижија нови победи со што дојдоа до осминафиналето на првиот грен слем турнир во оваа година Австралија Опен.

АО Ѓоковиќ победи и покрај повредата Кербер како воз преку Шарапова

АО: Ѓоковиќ победи и покрај повредата, Кербер како „воз“ преку Шарапова

пред еден месец - Top Sport - Спорт

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ влезе во четвртото коло на Австралија опен и покрај медицинската пауза која ги зголеми сомнежите околу неговата физичка подготвеност.

Халеп се намачи во дуелот со Дејвис

Халеп се намачи во дуелот со Дејвис

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Првата фаворитка на Австралија опен, Романката, Симона Халеп се изнамачи да ја мине Американката, Лорен Дејвис и да обезбеди пласман во следната рунда.

Чунг го елиминира Зверев

Чунг го елиминира Зверев

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Кореанскиот тенисер Хиеон Чунг направи големо изненадување елиминирајќи го Александар Зверев од Австралија Опен. Чинг кој...

Халеп се намачи во дуелот со Дејвис

Халеп се намачи во дуелот со Дејвис

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Во меч од 4.коло, кој траеше речиси четири часа Ралеп со 2-1 ја совлада Дејвис. Американката го доби првиот сет со 6-4, а Романката во вториот возврати во иста мера 6-4.

Австралија опен Чунг го елиминира Зверев

Австралија опен: Чунг го елиминира Зверев

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Чинг кој во моментов е 59-то рангиран тенисер во светото, во меч од четвртата рунда го совлада четвртиот носител на Гренд слемот во Мелбурн, Зверев со 3:2.

Чунг го шокираше Зверев Бердих во три сета го среди Дел Потро

Чунг го шокираше Зверев, Бердих во три сета го среди Дел Потро

пред еден месец - Дерби - Тенис

Корејскиот тенисер Хјоен Чунг го направи најпријатното изненадување досега на актуелниот Австралија Опен, победувајќи го во третото коло Александар Зверев со 3:2 во сетови.

АО Маратони во Мелбурн Халеп преживеа Чунг го исфрли Зверев

АО: Маратони во Мелбурн, Халеп преживеа, Чунг го исфрли Зверев

пред еден месец - Top Sport - Спорт

Светската тенисерка број 1, Симона Халеп ја „преживеа“ епската битка со Американката Лорен Дејвис за да се пласира во четвртото коло на Австралија опен, враќајќи се од сет негатива и спасувајќи три меч поени во меч кој траеше 3 часа и 45 минути.

Ѓоковиќ Морам да бидам скромен со очекувањата доаѓам по долга пауза

Ѓоковиќ: Морам да бидам скромен со очекувањата, доаѓам по долга пауза

пред еден месец - Кајгана - Тенис

Српскиот тенисер Новаќ Ѓоковиќ вели дека е задоволен од неговата игра по победата над Рамос-Вињолас во третото коло од Аустралијан опен.

По Австралија Опен Ѓоковиќ најави нова пауза

По Австралија Опен Ѓоковиќ најави нова пауза

пред еден месец - Вечер - Спорт

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ донесе одлука, по учеството на првиот Гренд Слем сезонава да направи нешто подолга пауза.

Ноле го крена гласот Дајде бе луѓе па не сме животни во кафез

Ноле го крена гласот: Дајде бе луѓе, па не сме животни во кафез

пред еден месец - Македонски Спорт - Тенис

Новак Ѓоковиќ на свој начин ја критикуваше АТП организацијата и состојбите во светскиот професионален тенис Српскиот тенисер беше брутален кон АТП организацијата и состојбата во светскиот професионален тенис по најновите случувања во Мелбурн.

Ѓоковиќ Ние сме како животни во затворен кафез

Ѓоковиќ: Ние сме како животни во затворен кафез

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Србинот пред два дена го победи Французинот Гаел Монфис кој за време на мечот претрпе топлотен удар. Во еден момент на теренот беа измерени 69 степени, а под сенка беше измерена температура од 39 степени.

Ѓоковиќ Ние сме како животни во затворен кафез

Ѓоковиќ: Ние сме како животни во затворен кафез

пред еден месец - Канал 77 - Без катеторија

Поранешниот најдобар светски тенисер Новак Ѓоковиќ го дигна гласот против третманот на тенисерите на Австралија опен кои мораат да ги играат мечевите во неподносливи услови.

Ѓоковиќ Ние сме како животни во затворен кафез

Ѓоковиќ: Ние сме како животни во затворен кафез

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Поранешниот најдобар светски тенисер Новак Ѓоковиќ го дигна гласот против третманот на тенисерите на Австралија опен кои мораат да ги играат мечевите во неподносливи услови.

Ѓоковиќ Се мачевме но надминав тежок предизвик

Ѓоковиќ: Се мачевме, но надминав тежок предизвик

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Србинот утринава во Мелбурн на температура од 40 степени го победи францускиот тенисер со 3-1 и се во третото коло на Австралија опен.

АО На 68 степени Новак го елиминира Монфис

АО: На 68 степени Новак го елиминира Монфис

пред еден месец - Сител - Тенис

Новак Ѓоковиќ го доби и вториот меч на австралискиот опен откако во четири сета со 4:6, 6:3, 6:1, 6:3 го елиминира Гаел Монфис и обезбеди пласман во третата рунда.

Ѓоковиќ го преживеа пеколот во Мелбурн за победа против Монфилс и влез во трето коло

Ѓоковиќ го преживеа „пеколот“ во Мелбурн за победа против Монфилс и влез во трето коло

пред еден месец - Кајгана - Тенис

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го помина второто коло од Австралијан Опен откако утрово успеа да го совлада Французинот Гаел Монфилс со резултат од 3:1 во сетови, односно 4:6, 6:3, 6:1, 6:3.

Времеплов
x