20
Червар е крајно разочаран од Хрватите

Червар е крајно разочаран од Хрватите

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Јас како личност бев повреден, се напаѓав со навреди, така ниско, и мојата земја исто. Жалосно и тажно е за нашата земја.

Червар избувна  Никогаш не сум го доживеал ова во мојата земја

Червар избувна: Никогаш не сум го доживеал ова во мојата земја!

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватска прикажа фантастичен ракомет оваа вечер и сосема заслужено ја победи Норвешка со 32:28, а иако со тоа домаќините...

РЕАКЦИИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ Лино Червар да биде суспендиран до крајот на ЕП

РЕАКЦИИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ:Лино Червар да биде суспендиран до крајот на ЕП

пред еден месец - Infomax - Спорт

Хрватскиот стратег Лино Червар, ќе си ја плати казната од ЕХФ во висина од 3.000 евра, но тоа не е она што го бараат останатите.

Червар даде искрен коментар за играта на Македонија под водство на Раул Гонзалес

Червар даде искрен коментар за играта на Македонија под водство на Раул Гонзалес

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација ги освои симпатиите и на сите неутрали љубители на ракометот со своите феноменални...

Червар  Македонија никогаш не играла подобро

Червар: Македонија никогаш не играла подобро

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

"Моите комплименти" - прокоментира Лино Червар за играта на нашата репрезентација на ЕП Од Загреб за "Македонски спорт" Весна...

Червар  Македонија никогаш не играла подобро

Червар: Македонија никогаш не играла подобро

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Талески се претвора во врвен играч, а истото важи и за Велковски и за Кузмановски’, рече селекторот на Хрватска. Од Загреб,...

Времеплов
x