20
 Каубојците  остануваат во  лов  на полуфинале

„Каубојците“ остануваат во „лов“ на полуфинале

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Хрватска ја совлада Норвешка со 32:28 за да остане во борба за пласман во полуфиналето на домашното Европско првенство, откако пред овојпат преполната „Арена“ во Загреб беше во предност од почетокот до крајот на натпреварот.

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Хрватска ја оствари и втората победа во главната фаза на Европското ракометно првенство.Вечерва ја совладува Норвешка со 32:28, со што  ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на овој турнир.

Хрватска обезбеди полуфинале   ја победи Норвешка

Хрватска обезбеди полуфинале , ја победи Норвешка

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Во вториот натпревар на групата 1 , Хрватска ја победи Норвешка со 32: 28. Јунак на мечот беше голманот Иван Стевановиќ со 14 одбрани .

Стевановиќ се разбуди во вистински момент  Хрватска ја победи Норвешка

Стевановиќ се разбуди во вистински момент, Хрватска ја победи Норвешка

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Иван Стевановиќ се разбуди во вистински момент и со извонредни одбрани беше главен креатор на мошне важната победа на Хрватска...

Стевановиќ се разбуди  Хрватска ја совлада Норвешка

Стевановиќ се разбуди, Хрватска ја совлада Норвешка

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Хрватска ја оствари и втората победа во главната фаза на Европското ракометно првенство, а совладувајќи ја вечерва Норвешка со 32:28, ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на овој турнир.

Времеплов
x