20
Ципрас Во античко време не постоеле ни атињани ни спартанци ниту македонска нација

Ципрас: Во античко време не постоеле ни атињани, ни спартанци, ниту македонска нација

пред еден месец - Фаланга - Македонија

„Македонска нација никогаш не постоела“, oва беше најавата на грчкиот портал Њуз 247 за интервјуто на грчкиот премиер Алексис Ципрас за утрешното издание на весникот „Етнос“.

Ципрас за Етнос  Македонската нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонската нација не постоела никогаш

пред еден месец - Алфа - Македонија

Во време кога се бара начин за изнаоѓање компромисно решение за името со јужниот сосед, грчкиот премиер Алексис Ципрас со скандалозна изјава за „Етнос“, вели дека Македонската нација не постоела никогаш.

Ципрас Има место за Македонија во новото име

Ципрас: Има место за „Македонија“ во новото име

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Македонска нација никогаш не постоела во античко време, како што не постоела ниту нација на атињаните и спартанците, вели за Етнос, грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервјуто, кое во целост ќе биде објавено утре.

Ќе има ли консултации за понудениот предлог во Македонија

Ќе има ли консултации за понудениот предлог во Македонија

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Ќе има ли консултации за понудениот предлог во Македонија Додека грчкиот државен врв разговара за последниот...

Ципрас Македонска нација никогаш не постоела

Ципрас: Македонска нација никогаш не постоела

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Ципрас: Македонска нација никогаш не постоела Дали овие неколку зборови на грчкиот премиер Ципрас кои...

Ципрас Во античко време не постоеле ни атињани ни спартанци ниту македонска нација

Ципрас: Во античко време не постоеле ни атињани, ни спартанци, ниту македонска нација

пред еден месец - 24 вести - Македонија

„Македонска нација никогаш не постоела“, oва беше најавата на грчкиот портал Њуз 247 за интервјуто на грчкиот премиер Алексис Ципрас за утрешното издание на весникот „Етнос“.

Ципрас Во античко време не постоеле ни атињани ни спартанци ниту македонска нација

Ципрас: Во античко време не постоеле ни атињани, ни спартанци, ниту македонска нација

пред еден месец - Сител - Македонија

- Никогаш не постоела македонска нација во античко време, како што не постоела ниту нација на атињаните и спартанците, изјави грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервјуто за утрешното издание на весникот „Етнос“, пренесува МИА.

Ципрас за Етнос  Македонската нација никогаш не постоела

Ципрас за „Етнос“: Македонската нација никогаш не постоела

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Македонската нација никогаш не постоела, тврди грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за грчкиот весник „Етнос“. Според...

Васкопулос: Ова се петте имиња за грчкиот регион Македонија

пред еден месец - ТВ Нова - Без катеторија

Павле Воскопулос Филипов еден од водачите на Виножито, партијата на Македонците во Грција со спротивставен став на грчките...

Ципрас за Етнос  Македонска нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонска нација не постоела никогаш

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Македонската нација не постоела никогаш, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за весникот „Етнос“, кое ќе биде објавено утре.

Ципрас Во античко време не постоеле ни атињани ни спартанци ниту македонска нација

Ципрас: Во античко време не постоеле ни атињани, ни спартанци, ниту македонска нација

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

- Никогаш не постоела македонска нација во античко време, како што не постоела ниту нација на атињаните и спартанците, изјави грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервјуто за утрешното издание на весникот „Етнос“, пренесува МИА.

Ципрас Во античко време не постоеле ни атињани ни спартанци ниту македонска нација

Ципрас: Во античко време не постоеле ни атињани, ни спартанци, ниту македонска нација!

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Македонска нација никогаш не постоела во античко време, како што не постоела и нација на атињаните или спартанците. Античка...

Заев на крштевање во Давос  Заев и Ципрас во среда на средба

Заев на крштевање во Давос – Заев и Ципрас во среда на средба

пред еден месец - MK News - Македонија

По новата рунда разговори за името меѓу Македонија и Грција, со посредство на медијаторот Метју Нимиц, во среда во Давос, Швајцарија, ќе се одржи првата директна средба меѓу двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас.

Воскополус даде пет предлози за името на грчкиот регион Македонија

Воскополус даде пет предлози за името на грчкиот регион Македонија

пред еден месец - MK News - Балкан

Еден од водачите на „Виножито“ – партијата на Македонците во Грција, Павле Воскополус Филипов на својот Фејсбук профил напиша дека наместо Република Македонија да го промени името, тоа треба да го направи Грција за својот регион Македонија.

Ципрас за Етнос  Македонската нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонската нација не постоела никогаш

пред еден месец - Весник - Македонија

„Македонската нација не постоела никогаш“, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на весникот „Етнос“ кое ќе биде објавено утре.

Ципрас за Етнос  Македонската нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонската нација не постоела никогаш

пред еден месец - Вечер - Македонија

„Македонската нација не постоела никогаш“, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на весникот „Етнос“ кое ќе биде објавено утре.

Ципрас за Етнос  Македонската нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонската нација не постоела никогаш

пред еден месец - Макфакс - Македонија

„Македонската нација не постоела никогаш“, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на весникот „Етнос“ кое ќе биде објавено утре.

Ципрас Македонска нација не постоела никогаш

Ципрас: Македонска нација не постоела никогаш

пред еден месец - MK News - Балкан

Македонска нација не постоела никогаш, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас за неделното издание на весникот „Етнос“, според порталот Њуз 24/7.

На 24 јануари: Средба на премиерот од „непостоечката нација“ и Ципрас

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Според грчкиот премиер Алексис Ципрас македонската нација не постоела никогаш.Ова го вели во интервјуто за грчкиот весник „Етнос“ кое целосно ќе биде објавено утре.

ОМД Македонските власти да ги прекинат преговорите за името

ОМД: Македонските власти да ги прекинат преговорите за името

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

ОМД, како што соопшти, ги повикува Обединетите нации, Европската унија, Северноатлантската алијанса и оние држави кои се...

Заев и Ципрас во среда на средба во Давос

Заев и Ципрас во среда на средба во Давос

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Премиерот Зоран Заев во среда во Давос, Швајцарија, ќе се сретне со грчкиот премиер Алексис Ципрас. На средбата ќе разговараат...

Павле Воскополус даде пет предлози за името на грчкиот регион Македонија

Павле Воскополус даде пет предлози за името на грчкиот регион Македонија

пред еден месец - Прес 24 - Балкан

Еден од водачите на „Виножито“ - партијата на Македонците во Грција, Павле Воскополус Филипов на својот Фејсбук профил напиша дека наместо Република Македонија да го промени името, тоа треба да го направи Грција за својот регион Македонија.

Ципрас Ќе го решам спорот со името без оглед на штетата што ќе ја претрпам

Ципрас: Ќе го решам спорот со името, без оглед на штетата што ќе ја претрпам

пред еден месец - Бриф - Без катеторија

Во интервјуто за весникот Ефимерида, грчкиот премиер Алексис Ципрас ги обвинува Мицотакис и Самарас дека во 90-те години се занимавале со сериозно национално прашање, како што е спорот со името, од позиции на „теснопартиска мизерија“.

Ципрас Постои прозорец на можности за решение за името

Ципрас: Постои „прозорец на можности“ за решение за името

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Повтори дека неговата влада има јасна позиција во преговорите - сложено име за севкупна употреба и ја обвини опозицијата за поттикнување национализам и изолационализам.

Ципрас за Етнос  Македонска нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонска нација не постоела никогаш

пред еден месец - Алфа - Македонија

Македонска нација не постоела никогаш, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас за неделното издание на весникот „Етнос“, според порталот Њуз 247.

Заев и Ципрас ќе разговараат во Давос

Заев и Ципрас ќе разговараат во Давос

пред еден месец - Бриф - Македонија

По новата рунда разговори за името меѓу Македонија и Грција, со посредство на медијаторот Метју Нимиц, во среда во Давос, Швајцарија, ќе се одржи првата директна средба меѓу двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас.

Ципрас за Етнос  Македонска нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонска нација не постоела никогаш

пред еден месец - Бркај работа - Балкан

Грчкото радио 24/7 ја пренесува најавата за интервјуто во кое грчкиот премиер Ципрас зборува за преговорите со Скопје и „го опишува името што грчката влада е спремна да го прифати“.

Ципрас Македонската нација не постоела никогаш

Ципрас: Македонската нација не постоела никогаш

пред еден месец - A1on - Балкан

„Македонската нација не постоела никогаш“, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на весникот „Етнос“ кое ќе биде објавено утре.

Ципрас Постои прозорец на можности за решение за името

Ципрас: Постои „прозорец на можности” за решение за името

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Грчкиот премиер Алексис Ципрас синоќа во обраќање пред членовите на вадејачката партија Сириза истакна дека постои „прозорец на можности“ за решавање на спорот со името.

Ципрас Македонска нација не постоела никогаш

Ципрас: Македонска нација не постоела никогаш

пред еден месец - Сител - Балкан

Македонска нација не постоела никогаш, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас за неделното издание на весникот „Етнос“, според порталот Њуз 24/7.

Времеплов
x