20
Франција во полуфиналето Хрватска на чекор до него

Франција во полуфиналето, Хрватска на чекор до него

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Триколорите“ се првиот сигурен патник во полуфиналето по победата над Шведска, додека домаќинот ја совлада Норвешка на патот кон битката за медал Полека работите се кристализираат во групата еден во Загреб од главната фаза на Европското првенство.

ЕП  Хрватска 2018 Голманите донесоа победи за Франција и за Хрватска

ЕП - Хрватска 2018: Голманите донесоа победи за Франција и за Хрватска

пред еден месец - Сител - Ракомет

Репрезентациите на Франција и на Хрватска постигнаа победи на денешните дуели од групата 1 што се игра во Загреб. И на двата натпревара најдобри на теренот беа голманите.

Резултати од денешните средби на ЕП во Хрватска Моментални табели

Резултати од денешните средби на ЕП во Хрватска. Моментални табели

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Денеска се одиграни две средби од главната група 2. Во првиот натпревар Франција без поголеми проблеми ја совлада Шведска, а во втората средба Хрватска ја покажа својата вистинска моќ и ја надигра селекцијата на Норвешка.

Франција на чекор до полуфинале  Петлите го добија дербито со Шведска

Франција на чекор до полуфинале, „Петлите“ го добија дербито со Шведска

пред еден месец - Сител - Ракомет

Со цврста одбрана и фантастичниот Жерар на голот, Франција ја совлада Шведска со 17-23 и направи значаен исчекор кон полуфинале Во тврд натпревар, актуелниот светски шампион го доби дерби дуелот со Шведска со 17-23 и стигна до максимални шест бода.

Французите ја совладаа Шведска

Французите ја совладаа Шведска

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Франција ја забележаа првата победа во новоформираната група 1, на Европскиот шампионат што се одржува во Хрватска.

Франција на чекор до полуфиналe по победатанад Шведска

Франција на чекор до полуфиналe по победатанад Шведска

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Актуелниот светски шампион го доби дерби дуелот со Шведска со 17-23 и стигна до максимални шест бода. Франција постојано беше во позитива, но Шведска не му дозволуваше на противникот да се одлепи.

ЕХФ ЕУРО 2018 Хрватите и Французите во главна улога во Загреб

ЕХФ ЕУРО 2018: Хрватите и Французите во главна улога во Загреб

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: cro2018.ehf-euro.com Хрватската ракометна репрезентација драстично го поправи впечатокот од мечот со Белорусија и запиша нова победа во главната фаза на Европското првенство.

Франција е непобедлива падна и Шведска на патот кон полуфиналето

Франција е непобедлива, падна и Шведска на патот кон полуфиналето

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Во тврд меч, во кој бодовите значеа речиси сигурен пласман во полуфиналето на ЕП, Франција ја победи Шведска со 23:17 и без...

Франција подобра од Шведска за задржување на перфектниот скор

Франција подобра од Шведска за задржување на перфектниот скор

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Голманите го украдоа шоуто на дербито на ракометното ЕП меѓу Франција и Хрватска, но на крајот актуелниот светски шампион со славеше со убедливи 23:17 и се зацврсти на првото место во групата во Загреб.

ЕП  Хрватска 2018 Ден за подготовка за операција Шпанија

ЕП - Хрватска 2018: Ден за подготовка за „операција Шпанија“

пред еден месец - Сител - Ракомет

Ден за  финална подготовка за дуелот со Шпанија македонските ракометари веќе ја почуствуваа атмосферата во Вараждин, иако добар дел од нив веќе ја знаат дека беа дел од светскиот шампионат  2009 година.

И ШВЕЃАНИТЕ СЕ ЛУТИ НА ЛИНО Исфрлете го од шампионатот

И ШВЕЃАНИТЕ СЕ ЛУТИ НА ЛИНО: Исфрлете го од шампионатот!

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Откако селекторот на Хрватска беше казнет со 3.000 евра откако за време на дуелот со Белорусија се обиде и сопре еден противнички играч, се јавија и играчите на Шведска, со истото тврдење.

ЕП ракомет 2018 Данците сепак посилни од Словенците

ЕП ракомет 2018: Данците сепак посилни од Словенците

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Данска ја забележаа првата победа во новоформираната група 2, на Европскиот шампионат што се одржува во Хрватска.

Вараждин ни лежи  веќе имаме три победи во пет меча

Вараждин ни „лежи“, веќе имаме три победи во пет меча

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

На Светското првенство во 2009 година, овој хрватски град донесе многу радост на нашите ракометари, веруваме дека и сега...

ЕП ракомет 2018 Данците сепак посилни од Словенците

ЕП ракомет 2018: Данците сепак посилни од Словенците

пред еден месец - Канал 77 - Ракомет

Ракометарите на Данска ја забележаа првата победа во новоформираната група 2, на Европскиот шампионат што се одржува во Хрватска.

ЕП  Хрватска 2018 Стартни победи во групата 2 за Германија и Данска

ЕП - Хрватска 2018: Стартни победи во групата 2 за Германија и Данска

пред еден месец - Сител - Ракомет

Првите два натпревара од групата 2 во Вараждин завршија со победи на репрезентациите на Германија и на Данска. И двата дуела беа неизвесни и победникот беше решен во последните десет минути.

Хајневетер пак ја спаси Германија Данска се извлече против Словенија

Хајневетер, пак, ја спаси Германија, Данска се „извлече“ против Словенија

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Интересни два дуели во првиот натпреварувачки ден од главната фаза во Вараждин. Од Вараждин за „Македонски спорт“ Весна Николовска...

Хајневетер пак ја спаси Германија Данска се извлече против Словенија

Хајневетер, пак, ја спаси Германија, Данска се „извлече“ против Словенија

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Интересни два дуели во првиот натпреварувачки ден од главната фаза во Вараждин. Од Вараждин за „Македонски спорт“ Весна Николовска...

Данска со фуриозна игра ги смири Словенците

Данска со фуриозна игра ги „смири“ Словенците

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Ласе Сван постигна 11 гола за да ја предводи Данска до 31:28 победа над Словенија во вториот натпревар од втората рунда во...

Словенија нема шанси за полуфинале  Данците посилни

Словенија нема шанси за полуфинале , Данците посилни

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Словенците по овој пораз ги губи шансите за пласман во полуфиналето. Разврската во групата ќе биде јасна по неделниот дуел меѓу Македонија и Шпанија.

Данска во фуриозен стил ја победи Словенија

Данска во фуриозен стил ја победи Словенија

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Данска го врати победничкиот ритам по сензационалниот пораз и вечерва ја победи Словенија со 31:28, со што остана во игра...

Данска не дозволи изненадување против упорната Словенија

Данска не дозволи изненадување против упорната Словенија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Данска ги освои бодовите на дуелот со Словенија (31:28) и ги зголеми своите шанси за пласман во полуфиналето на Европското ракометно првенство во Хрватска, истовремено оставајќи го својот вечерашен противник на само еден бод во групата во Вараждин.

Ракомет ЕП Германија и Данска фрлија ракавица за Македонија и Шпанија

Ракомет,ЕП: Германија и Данска фрлија ракавица за Македонија и Шпанија

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: cro2018.ehf-euro.com Данска и Германија им фрлија ракавица на Македонија и на Шпанија на Европското ракометно првенство во Хрватска.

Словенија нека ја победи Данска а Германија пак да ремизира

Словенија нека ја победи Данска, а Германија пак да ремизира

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Денеска започнуваат возбудувањата во групата каде што е и Македонија Ракометните возбудувања во Вараждин ќе продолжат со првите мечеви од главната групна фаза.

Обложувалниците и понатаму не веруваат во Македонија

Обложувалниците и понатаму не веруваат во Македонија

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија е хит на Европското првенство во Хрватска. Избраниците на Раул Гонзалес без пораз го освоија првото место во Ц-групата, во конлуренција на Германија, Словенија и Црна Гора и во главната фаза носат 3 бода.

Лазаров и другарите Чекор по чекор до полуфинале

Лазаров и другарите: Чекор по чекор до полуфинале

пред еден месец - DW - Македонија

Македонските ракометари од вчера се во новата база во близина на Вараждин каде се подготвуваат за натпреварите од четвртфиналната фаза на Европското првенство во ракомет.

Ракометарите добија 30 илјади евра премија за влез во втората фаза

Ракометарите добија 30 илјади евра премија за влез во втората фаза

пред еден месец - Репортер - Без катеторија

Ракометарите на Македонија добија 30 илјади евра премија откако успешно ја поминаа првата фаза од Европското ракометно првенство што се игра во Хрватска.

Првиот круг вреди 30 000 евра наредниот исто толку

Првиот круг „вреди" 30.000 евра, наредниот исто толку!

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Српската верзија на „Спортклуб" тврди дека за пласманот во вториот круг на натпреварите, македонските ракометари ќе поделат 30.

Лазаров и другарите Чекор по чекор до полуфинале

Лазаров и другарите: Чекор по чекор до полуфинале

пред еден месец - Либертас - Спорт

Македонските ракометари од вчера се во новата база во близина на Вараждин каде се подготвуваат за натпреварите од четвртфиналната фаза на Европското првенство во ракомет.

Еве колку пари ќе добијат македонските ракометари за успехот во првата фаза

Еве колку пари ќе добијат македонските ракометари за успехот во првата фаза

пред еден месец - Сител - Ракомет

Македонските ракометари кои без пораз ја минаа првата фаза од Европскиот шампионат во Хрватска, повеќе од сигурно е дека ја заслужија и првата ветена премија од страна на Ракометната федерација на Македонија.

Норвешка без проблеми до триумф над Србија

Норвешка без проблеми до триумф над Србија

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Вечерва во „Арена Загреб“ Норвешка ја победи Србија со 32:27. Ова за норвежаните е вкупно четвртиот бод во групата 1 и се изедначија со Шведска и со Франција, кои денеска се слободни.

Времеплов
x