20
Индијана ги изненади Сан Антонио  ЛА Лејкерс ги   потопија  Никси со 20 разлика

Индијана ги изненади Сан Антонио, ЛА Лејкерс ги ,,потопија” Никси со 20 разлика

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Тимот на Сан Антонио Спарс влезе во криза со порази во низа. Овој пат тие го забележаа вториот пораз по ред, откако беа поразени на домашен терен од тимот на Индијана Пејсерс со резултат од 86:94.

Блокотехна на гости ги победи   Битолчани   младите Соколи поразени од Струмица

Блокотехна на гости ги победи ,,Битолчани”, младите Соколи поразени од Струмица

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Тимот на Блокотехна продолжува со добрите игри и со последната победа против Пелистер, му ,,диши во врат” на Работнички во Првата лига.

Торонто конечно го совлада Сан Антонио

Торонто конечно го совлада Сан Антонио

пред 4 месеци - Канал 5 - Кошарка

Дербото се играше во Торонто каде гостуваше Сан Антонио, а го добија домашните кошаркари со 86-83. До 31-та победа „Репторси“ ги предводеа Кајл Лаури со 24 и ДеМар ДеРозен кој средбата ја заврши со 21 поени.

Торонто по две години  го победи Сан Антонио

Торонто по две години го победи Сан Антонио

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Екипата на Торонто Репторс славеше над Сан Антонио Спарс со 86-83 во дербито на вечерта во НБА лигата. Ова за клубот од Канада...

Времеплов
x