20
Стоилов Ако ја победиме Чешка дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

Стоилов: Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

Ако ја победиме Чешка дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

пред еден месец - Пулс 24 - Ракомет

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

Столе за човекот кој ги откажа во дуелот со Шпанија Нема што да се каже нѐ утепа

Столе за човекот кој ги откажа во дуелот со Шпанија: Нема што да се каже, нѐ утепа…

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Шпанија успеа да ја обезбеди победата во дуелот со Македонија уште во првото полувреме кое го...

Раул објасни зошто не играше Миркуловски против Шпанија

Раул објасни зошто не играше Миркуловски против Шпанија

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Еден од најголемите борци во „црвено-жолтиот“ дрес синоќа не се појави на теренот, но дури и да играше тешко дека ќе направевме чудо Филип Миркуловски е познат како борец кој секогаш го дава и последниот атом од силите на теренот.

Стоилов Ништо не е загубено Со две победи пак имаме полуфинале

Стоилов: Ништо не е загубено. Со две победи, пак, имаме полуфинале

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Ракометот е таков спорт кога грешиш, грешките ти се казнуваат... Еве загубивме денеска, но имаме уште две шанси, мора да се сконцентрираме и со мирни глави да се вратиме“ – дециден е пикерот Македонија претрпе силен удар вечерва од Шпанија.

ЕП  Хрватска 2018 Стоилов Ме боли поразот имавме реални шанси за победа

ЕП - Хрватска 2018: Стоилов: Ме боли поразот имавме реални шанси за победа

пред еден месец - Сител - Ракомет

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

ЕП  Хрватска 2018 Раул К Лазаров неизвесен за Чешка Миркуловски го чував

ЕП - Хрватска 2018: Раул: К.Лазаров неизвесен за Чешка, Миркуловски го чував

пред еден месец - Сител - Ракомет

Селекторот на Македонија Раул Гонзалез, по пресот во изјави за македонбските новинари ја појасни ситуацијата во која се најде нашата репрезентација.

Стоилов Пораз кој боли

Стоилов: Пораз кој боли

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Ако го добиеме дуелот со Чешка имаме средба против Данса за се или ништо Од Вараждин, Марија Ковачева Големиот борец Стојанче...

Миркуловски Да одиграме најдобро што можеме

Миркуловски: Да одиграме најдобро што можеме

пред еден месец - Алфа - Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 20 часот и 30 минути во првото коло оф главната рунда се среќава со селекцијата на Шпанија.

Миркуловски Имаме сили ќе играме за тоа историско полуфинале

Миркуловски: Имаме сили, ќе играме за тоа историско полуфинале

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Репрезентативците чекорат цврсто на земја, не „летаат" во облаци. Подготвени се да ја дадат најдобрата партија, а кога овие...

Миркуловски Ќе играме за историско полуфинале

Миркуловски: Ќе играме за историско полуфинале

пред еден месец - Пулс 24 - Ракомет

Во македонската ракометна репрезентација шест играчи имаат одиграно по 22 натпревара на Европските првенства, во таа група е и Филип Миркуловски, кој воедно има и постигнато 55 голови на сите досегашни дуели.

Гонзалес направи една замена за мечот со Шпанија

Гонзалес направи една замена за мечот со Шпанија

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гоназлез направи една промена во составот за дуелот со Шпанија. Шпанскиот стратег го враќа Филип Лазаров, кој поради болки во задната ложа го прескокна мечот со Германија.

Лазаров се враќа во репрезентацијата

Лазаров се враќа во репрезентацијата

пред еден месец - Алфа - Спорт

Во пресрет на првиот дуел од главната рунда против Шпанија, селекторот на македонската ракометна репрезентација направи измена во составот.

ЕП  Хрватска 2018 Миркуловски Играме за тој чекор понатаму и ќе играме за тоа историско полуфинале

ЕП - Хрватска 2018: Миркуловски: Играме за тој чекор понатаму и ќе играме за тоа историско полуфинале

пред еден месец - Сител - Ракомет

Во македонската ракометна репрезентација шест играчи имаат одиграно по 22 натпревара на Европските првенства, во таа група е и Филип Миркуловски, кој воедно има и постигнато 55 голови на сите досегашни дуели.

Селекторот Гонзалез ја направи втората измена

Селекторот Гонзалез ја направи втората измена

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

На ден пред исклучително важната средба со селекцијата на Шпанија, селекторот Гонзалез ја направи и втората измена во составот на македонската репрезентација.

Гонзалес го враќа Лазаров за борба со Шпанците

Гонзалес го враќа Лазаров за борба со Шпанците

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Левиот бек на Бешикташ е закрепна по малата повреда и ќе се врати да помогне против репрезентацијата на Шпанија. Место ќе му отстапи Никола Маркоски, што значи Раул првпат ќе биде без тројца пикери на еден натпревар.

Филип Лазаров се враќа во игра за Шпанија

Филип Лазаров се враќа во игра за Шпанија

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Лазаров се враќа на местото на Никола Маркоски, за кого селекторот Раул Гонзалез одлучи да одмори против „фуријата“ Од Вараждин...

Македонскиот селектор направи една промена во составот за дуелот со Шпанија

Македонскиот селектор направи една промена во составот за дуелот со Шпанија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Македонскиот селектор Раул Гонзалес реши да направи една промена во составот во пресрет на утрешниот натпревар против Шпанија, а со истата ја засили бековската постава на нашата репрезентација.

Познат е составот за Шпанија

Познат е составот за Шпанија

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гоназлез направи една промена во составот за дуелот со Шпанија. Од Вараждин,...

Стоилов и Лазаров ветуваат добра игра против Шпанија

пред еден месец - ТВ Нова - Ракомет

Слушнете ги очекувањата на Филип Лазаров и Столе Стоилов пред мечот со Шпанија во недела и за шансите за пласман во полуфиналето на ЕП.

Времеплов
x