20
Нов финансискиот фер плеј против ПСЖ и Сити

Нов финансискиот фер-плеј против ПСЖ и Сити

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

УЕФА подготви нов правилник, става рампа за ненормалното трошење на арапските газди во клубовите Во 2011 година УЕФА го создаде...

УЕФА ЌЕ ГИ СТРОИ БОГАТИТЕ  Подготвува нови  фер плеј  правила

УЕФА ЌЕ ГИ СТРОИ БОГАТИТЕ: Подготвува нови „фер-плеј" правила

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

За проектот „Фер-плеј 2.0" ќе се гласа на состанокот на Извршниот комитет закажан за 24. мај. Европската фудбалска унија...

УЕФА подготвува правило со кое ќе им се спротивстави на богатите

УЕФА подготвува правило со кое ќе им се спротивстави на богатите

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

УЕФА подготвува нови промени со цел да воведе ред на трансфер пазарот, каде започнаа да се вртат оргомни пари. Иако постои финансискиот фер-плеј на УЕФА најбогатите фудбалски тимови секогаш изнаоѓаат начини да го заобиколат иститот.

ТАЕН ДОГОВОР  Ако не оди во Барса  Гризман ќе плати милионска казна

ТАЕН ДОГОВОР: Ако не оди во Барса, Гризман ќе плати милионска казна?!

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Од клуб кој беше познат по тоа да се потпира исклучиво на играчи од својот младински погон, Барселона стана пандан на еден каков што е, на пример, Манчестер Сити! Во последните три години, клубот од Каталонија потроши(л) најмалку 500.

УЕФА со нов план како да ги заузди петро доларите на ПСЖ и Сити  се крчка ФФП 2 0

УЕФА со нов план како да ги заузди петро доларите на ПСЖ и Сити, се крчка ФФП 2.0

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од Франција пренесуваат дека Европската куќа на фудбалот работи на дополнување на Финансискиот фер плеј со цел...

Времеплов
x