20
Навивач постигна кош од пола терен и заработи 100 000 долари

Навивач постигна кош од пола терен и заработи 100.000 долари

пред еден месец - Канал 5 - Кошарка

Во НБА често се организираат наградни игри за публиката, а овој дуел во Лос Анџелес вечно ќе го памети среќниот гледач кој случајно беше избран да шутира од пола терен.

НБА  Нова победа за Лејкерси

НБА: Нова победа за Лејкерси

пред еден месец - Сител - Кошарка

Кошаркарите на ЛА Лејкерс продолжуваат со добрите игри во НБА лигата. Ја наредија и 6. победа во последните 8 средби и тоа против Њу Јорк со 127-107.

Времеплов
x